Rezultate te kerkimit per termin: +Uinksi

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] uinksi / docs[0] 1 / hits[0] 1 /
No Pic available
  • 2008-04-25

Aksionet e para te britanikeve per rrezimin e Enver Hoxhes

S’ka dyshim se shumica e atyre që i dhanë ndihmë PKSH-së shpejt u zhgënjyen me shoqërinë e re të shpallur më 1945-n. Pati një terror të përgjithshëm dhe persekutime të ashpra në spastrimet që Hoxha bëri në radhët e borgjezisë, katolikëve, atyre që nuk ishin komunistë, tregt