Rezultate te kerkimit per termin: +Uiskonsin

Meta: total 145 / total_found 145 / time 0.000 / keyword[0] uiskonsin / docs[0] 145 / hits[0] 190 /
Kanada, hyjnë në fuqi tarifat e reja për mallrat amerikane
  • 2018-07-01

Kanada, hyjnë në fuqi tarifat e reja për mallrat amerikane

Sot hyjnë të fuqi tarifat e Kanadasë ndaj mallrave amerikane, si reagim ndaj tarifave të reja të administratës së Presidentit Trump për importet kanadeze të çelikut dhe aluminit. Zyra e Kryeministrit Trudeau tha përmes një deklarate se udhëheqësi kanadez, nuk kishte zgjidhje tjetër, p

Sanksionet e BE, motorët Harley do prodhohen jashtë SHBA-ve
  • 2018-06-26

Sanksionet e BE, motorët Harley do prodhohen jashtë SHBA-ve

Harley-Davidson planifikon të zhvendosë një pjesë të prodhimit të motorëve jashtë Shteteve të Bashkuara, për të shmangur, siç tha, barrën e tarifave të Bashkimit Evropian. Javën e kaluar, BE-ja vuri taksa hakmarrëse mbi prodhimet amerikane, pasi presidenti i SHBA-së, Donald Trump, k

Ngrin SHBA, temperaturat shkojnë në -30 gradë celsius
  • 2018-01-06

Ngrin SHBA, temperaturat shkojnë në -30 gradë celsius

Bregdeti Lindor i Amerikës se Veriut po dridhet nga i ftohti rekord që ka sjellë i ashtuquajturi cikloni bombë, i cili ka zbardhur edhe Floridën. Në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë temperaturat ranë në -29 gradë celsius, por u ndjenë si -67 gradë mbrëmjen e të premt

No Pic available
  • 2017-07-09

Feja e vërtetë sipas Spinozës: Rëndësi nuk ka ajo që besoni, por ajo që bëni

Në kohën e zellit të tepruar fetar, mbrojtja e paepur që Barush Spinoza i bën lirisë intelektuale është më aktuale se kurrë Nga Steven Nadler Në korrik të vitit 1656, 23-vjeçari Bento de Spinoza u përjashtua nga kongregacioni portugezo-hebre i Amsterdamit. Ai qe ndëshkimi më i ashpë

Të gjithë sytë nga Kolegji Zgjedhor i SHBA-së
  • 2016-12-18

Të gjithë sytë nga Kolegji Zgjedhor i SHBA-së

I keqkuptuar dhe i përfolur shpesh, Kolegji Zgjedhor i Shteteve të Bashkuara është një institucion që mblidhet çdo katër vjet, me pak bujë, e madje edhe më pak i vështruar. Por, jo edhe këtë vit. Kolegji, një grup prej 538 njerëzish nga të 50 shtetet dhe Uashingtoni, do të zgjedhë

No Pic available
  • 2016-12-18

SHBA në ankth nga vendimi i Kolegjit Zgjedhor, a rrezikon Trump të mos zgjidhet President?

I keqkuptuar dhe i përfolur shpesh, Kolegji Zgjedhor i Shteteve të Bashkuara është një institucion që mblidhet çdo katër vjet, me pak bujë, e madje edhe më pak i vështruar. Por, jo edhe këtë vit. Kolegji, një grup prej 538 njerëzish nga të 50 shtetet dhe Uashingtoni, do të zgjedhë

Të gjithë sytë te Kolegji Zgjedhor i SHBA-së
  • 2016-12-18

Të gjithë sytë te Kolegji Zgjedhor i SHBA-së

I keqkuptuar dhe i përfolur shpesh, Kolegji Zgjedhor i Shteteve të Bashkuara është një institucion që mblidhet çdo katër vjet, me pak bujë, e madje edhe më pak i vështruar. Por, jo edhe këtë vit. Kolegji, një grup prej 538 njerëzish nga të 50 shtetet dhe Uashingtoni, do të zgjed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama