Rezultate te kerkimit per termin: +Ujrave

Meta: total 1000 / total_found 1920 / time 0.001 / keyword[0] ujrave / docs[0] 1920 / hits[0] 2695 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Taulantia në Durrës nuk meriton të quhet shëtitore

Shëtitorja e vetme e Durrësit Taulantia duket se nuk e meriton emrin pasi aty është pothuajse e pamundur që qytetarët të shëtisin. Era kutërbuese e ujrave të zeza dhe mungesa e ndriçimit janë problemet më të dukshme me të cilën pëballen qytetarët në shëtitoren tradicionale që nj

No Pic available
  • 2017-06-07

Ja plazhet me cilësi të mirë që mund ti frekuentoni pa merak

Nga 102 pika monitorimi në 20 plazhe të vendit,vetëm në 3 pika situata është problematike, sidomos cilësia e vijës bregdetare. ndërsa plazhi i Palasës është vlerësuar si ndër plazhet më të mira. Në 99 pika monitorimi cilësia e ujrave larës ka dalë  shumë e mirë. Agjencia K

No Pic available
  • 2017-06-04

Katër plazhe në Vlorë rezultojnë me ujë të ndotur

Plazhi Vjetër dhe ai në afërsi të portit të Petroliferës  listohen ndër zonat më  ndotura në vijën bregdetare të Vlorës,  kjo në përfundim të monitorimit të ujrave detare të ndërmarrë nga Drejtoria e Shëndetit Publik. Sipas shefit të higjenës në Drejtorinë e Sh

No Pic available
  • 2017-06-01

Berat, nis ndërtimi i një sistemit të ri kanalizimesh të ujërave të zeza

  Në hyrje të qytetit muze të Beratit, një lagje e tërë ka jetuar prej vitesh në mungesë të plotë të sistemit të kanalizimeve. Banorët e zonës së quajtur Xhamia e Sahatit vuanin pasojat e vërshimit të ujrave të zeza, si pasojë e kolektorit që për shkak të një avarie nuk f

No Pic available
  • 2017-05-29

Përroi i Zagores, pesë ditë pastrim zgjidhin problemin e vjetër

Mjaftuan pesë ditë punë dhe përroi i Zagores , që përmbyste tokat dhe banesat e lagjes periferike të Beratit, Uznovës, është pastruar. Prej kohësh, përroi ishte kthyer në një shqetësim të vërtetë për banorët. Vërshimi i tij gjatë dimrit si pasojë e prurjeve përmbyste tokat bu

No Pic available
  • 2017-05-23

Kërkesa e banorëve të Fierit: Rregulloni rrugën të votojmë

Janë vetëm 200 metra rrugë që banorët kërkojnë të rregullohen, pasi ua ka bërë jetën të padurueshme, por deri më tani zëri i tyre nuk është dëgjuar. Banorët e rrugës “Jovan Gjergo” në Fermë-Çlirim të njësisë administrative Qendër në Fier, shprehen të indinjuar

No Pic available
  • 2017-05-20

Shëngjin, punohet ende për pastrimin e rërës

Në zonat turistike të Shëngjinit dhe Tales në Lezhë punohet ende për pastrimin e rërës ndërkohë që kanë mbërritur pushuesit e parë. Drejtori i Turizmit në Bashkinë e Lezhës, Ardian Laçi thotë sistemimi i plazheve po vijon me ritme të shpejta dhe një pjesë e rërës është gati