Rezultate te kerkimit per termin: +Ujsjells

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] ujsjells / docs[0] 56 / hits[0] 81 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Berisha kërcënon vendorët për fondet

Kryeministri: Nuk do t ket grande pa zgjidhur problemet e plehrave dhe ujit Qeveria nuk do t’u paguaj m rrogat punonjsve t bashkive apo komunave, t cilat nuk sigurojn dot uj dhe ambient t pastr pr qytetart e tyre. Ky ishte krcnimi q erdhi dje nga ana e Kryeministrit Berisha gjat nj takimi q mb

No Pic available
  • 2010-09-01

Berisha, prefektëve: Zhvillim të mëtejshëm turizmit dhe rrugëve

Berisha, dy javë afat prefektëve: Listoni të gjitha investimet Pushteti vendor do t kt si prparsi zhvillimin e mtejshm t turizmit dhe infrastrukturs rurale. Kryeministri Sali Berisha mblodhi dje prefektt e vendit, t cilve u bri t qart se n fondet q qeveria jep pr pushtetin loka

No Pic available
  • 2010-08-28

Të huajt, 300 milionë euro në ujësjellësa

Investimet n ujsjellsa dhe trajtimi i integruar i burimeve ujore jan nj drejtim ku gjithnj e m shum po prqndrohen investimet e huaja. Zvends ministri i transporteve Edmond Haxhinasto thot se s bashku me projektet e miratuara n ujsjellsa prqndrohen rreth 300 milion euro. “N ujsjells- ka

No Pic available
  • 2010-08-26

Komunalja e Plazhit, padi Inspektoratit të Mjedisit

Ndrmarrja e Pastrimit dhe e Gjelbrimit n zonn e Plazhit t Durrsit ka paditur n Gjykatn e Rrethit pr t kundrshtuar gjobn e vendosur dit m par nga Ministria e Mjedisit. Drejtori i ksaj ndrmarrjeje, Ali Karaj, tha dje pr “standard”: “Gjoba n shumn 1 milion lek e vendosur nga Inspektor

No Pic available
  • 2010-08-26

Emigrantëve u faturohet ujë edhe kur janë jashtë shtetit

Ankesat Faturimi bhet aforfe, pa kontrolluar konsumin Ujsjellsi i Fierit shtstacioni i radhs i ankesave t emigrantve. Shkak janfaturimet aforfe t ujit t pijshm, ndonse ata nuk jetojn n Fier prej disa vitesh. Mbi 50 emigrant i jan drejtuar ditt e fundit Ndrmarrjes s Ujsjellsit pr t depozituar ankesa

No Pic available
  • 2010-08-24

Mungesat e ujit, mbi 200 ndërhyrje të paligjshme

Sauk Vetm nj jav pas protests s banorve t Saukut pr munges t ujit t pijshm, punonjsit e Ujsjellsit jan rikthyer pr e furnizuar serisht zonn. Gjat inspektimeve n rrjet jan konstatuar rreth 200 lidhje t paligjshme, ndrkoh q banort jan furnizuar sistematikisht dhe shumica sipas drejtorit te Ujsjellsit

No Pic available
  • 2010-08-24

Dollapi: Sauku, furnizim me ujë të pijshëm pa ndërprerje

Zona e Saukut n kryeqytet do t ket furnizim me uj t pijshm pa ndrprerje. Drejtori i Ujsjells Kanalizimeve, Sait Dollapi gjat nj inspektimi n kt zon ka ndrprer m shum se 100 lidhje t paligjshnme, q sipas tij kan ndikuar n furnizimin normal me uj t pijshm. Gjithashtu, kreu u Ujsjellsit siguron vazhdim