Rezultate te kerkimit per termin: +Uji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.636Z

Kukes uji i ndotur

Prej kater ditesh uji i pijshem ne qytetin e Kukesit eshte ndotur. Fenomeni nisi sapo nisen edhe reshjet e shiut. Specialistet e Inspektoriatit te Higjienes ne Kukes urdherojne mbylljen e kater pikave te furnizimit me uje te pijshem ndersa ne shtepite e banoreve nuk ka nderprerje te uji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.293Z

Uji vërshon Klinën

Pak ditë pasi që uji ka mbushur fshatrat e qytetet veriore të Shqipërisë, tashmë pamjet e njëjta pothuajse kanë filluar të shihen në pjesë të ndryshme të Kosovës. Fshati Volljakë i Klinës duket që është vendi që ka pësuar më së shumti nga vërshimet. Restorantet e këtij f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.965Z

Infeksionet e perhapura nga uji

Uji është një nga tre elementët kryesorë të jetës. Më shumë se 70% e trupit tonë përbëhet nga uji, kështu që rëndësia e tij ka qenë gjithmonë jetike për ekzistencën e njeriut dhe aktivitetin e tij t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.074Z

Berat, uji rrezikon fshatin

Fshati Nishove, komuna Bogove ne Qarkun e Beratit eshte perfshire nga fenomeni i rreshqitjes, pasi kushtet klimaterike kane sjelle ndryshimin e rrjedhave nentokesore te burimeve. Uji qe prej vitesh mungonte ne kete fshat tashme ka ndryshuar rrjedhen duke vershuar mes fshatit dhe sjelle pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.371Z

Nenshkodra pushtohet serish nga uji

Permbytjet edhe ne dy lagjet e Shkodres Bahcallek e Ajasem Banoret e Nenshkodres po perjetojne permbytjen e peste brenda njembedhjete muajve. Ndersa Mbishkodra po permbytet nga prurjet e perrenjve Nenshkodra vijon te pushtohet nga uji qe vjen nga hapja e portave te hidrocentraleve qe ndodhen ne kask

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.240Z

Shëndeti: Uji mineral, cilin duhet të zgjidhni?

Uji, pas oksigjenit, është elementi i dytë kryesor i ekzistencës sonë, ndaj për marrjen e tij gjithsecili duhet të tregojë një kujdes tepër të veçantë! Tregjet ofrojnë shumë ujëra mineralë, por ne do tju tregojmë se cili është ai i duhuri për një shëndet të mirë… U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.739Z

Patos ndotet uji i pijshem

Patos ndotet uji i pijshem E merkure 27 Mars 2013 1232 p styletext-align justify p Patos ndotet uji i pijshemUje i turbullt dhe me ere rrjedh prej nje jave ne cezmat e 18 mije banoreve te Patosit Shkak per ndotjen e ujit qe tashme eshte i pakonsumueshem eshte bere vershimi i lumit Vjosa d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama