Rezultate te kerkimit per termin: +Ujit

Meta: total 1000 / total_found 18190 / time 0.008 / keyword[0] ujit / docs[0] 18190 / hits[0] 33205 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Nuk ka fat, por bekim!

Nga Miron Çako Shumë herë në komunikim midis njerëzve dëgjon fjalët fat, kismet, kështu ishte e shkruar, kështu ishte e thënë, etj si këto. Kaq shumë i besojnë njerëzit këto gjëra sa përpiqen të justifikojnë edhe veprimet më ekstreme negative. Kur isha duke folur njëherë me nj

No Pic available
  • 2016-10-20

Nuk do ketë rritje të çmimit të ujit

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj deklaroi se nuk duhet që të ketë rritje të çmimit  të ujit vetëm si pasojë e performancës së keqe të shoqërive të ujsjellësave. Dervishaj: Jam kundra parimit të rritjes së çmimeve pa arsye për shkak të mosfunksionimit apo keqmenaxhimit të

No Pic available
  • 2016-10-20

Rruga e Arbrit dhe e Kombit, brenda dy ditësh marrëveshja

Pas ngërçit disavjeçar ministri i Transporteve Sokol Dervishaj premtoi se ndërtimi i rrugës së Arbrit dhe dhënia me konçesion e Rrugës së Kombit do të zgjidhet shumë shpejt. Dervishaj: Përsa i takon procesit të koncesionit të Rrugës së Kombiut por edhe perspektivës për zgjidhen e

No Pic available
  • 2016-10-20

Përmbytjet në Zejmen, banorët: Dëmet të konsiderueshme, duam ndihmë

Një ditë nga vërshimi i ujit në Zejmen të Lezhës, situata është ende problematike. Uji është ende prezent nëpër oborret e banesave dhe në tokat bujqësore, ndonëse ka rënie të nivelit. Banorët thonë se ndonëse dëmi është i konsiderueshëm, por ende asnjë përfaqësues i shteti

Dervishaj: Nëse reforma zbatohet me sukses nuk ka pse të rritet çmimi i ujit
  • 2016-10-20

Dervishaj: Nëse reforma zbatohet me sukses nuk ka pse të rritet çmimi i ujit

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Enti Rregullator i Ujit, ku u paraqit raporti i performancës së ujësjellësve për vitin 2015. Ministri Dervishaj tha se duke filluar nga muaji nëntor, fillon faza e dytë e reformës s

Përmbytje në Lezhë, 850 ha tokë nën ujë
  • 2016-10-19

Përmbytje në Lezhë, 850 ha tokë nën ujë

Rikthimi i reshjeve të shiut gjatë natës së shkuar ka rikthyer sërish përmbytjet në zonat e Lezhës. Lagjja më e prekur në qytet është ajo Besëlidhja, e cila u përmbyt edhe pak ditë më parë. Ndërkohë, përmbytje të tokave bujqësore janë shkaktuar edhe në fshatra Barbullojë dhe

Lezhë, përmbyten qindra hektarë tokë bujqësore
  • 2016-10-19

Lezhë, përmbyten qindra hektarë tokë bujqësore

Rikthehen reshjet e shiut dhe përmbytjet në zonat e qytetit të Lezhës. Sipas Ministrisë së Bujqësisë,  deri rreth orës 10.00 të ditës së sotme, gjenden nën ujë, në Zadrime  rreth 350 hektarë toka, në Torovicë rreth 350 ha, Zejmen Barbullojë, rreth 150 hektarë. Në  rrethin Ku