Rezultate te kerkimit per termin: +Ujit

Meta: total 1000 / total_found 18804 / time 0.051 / keyword[0] ujit / docs[0] 18804 / hits[0] 34209 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Zgjedhje të nxehta, e diela, dita më e nxehtë e javës

Dita e zgjedhjeve parlamentare do të jetë e nxehtë jo vetëm politikisht, por edhe nga pikëpamja meteorologjike. Ekspertët e Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit shprehen se më 25 qershor, temperaturat pritet të arrijnë pikun. Edhe sipas faqeve më të vizituara për k

OSHEE do blejë energji. Po vjen thatësira, duhen 18 mln euro importe
  • 2017-06-22

OSHEE do blejë energji. Po vjen thatësira, duhen 18 mln euro importe

Situata e vështirë hidrike e ka detyruar Operatorin e Shpërndarjes të hapë me shpejtësi procedurat për të nisur importet e energjisë. Top Channel ka mësuar se OSHEE ka çelur ankadin për të blerë mbi 285 mijë mega energji nga importi për të përballuar furnizimin e vendit me energji

No Pic available
  • 2017-06-21

Nuk do ta besoni kurrë sa vjeç është kjo femër

Në shikim të parë, kjo mund të duket si një studente e re. Por në jetën reale, Lure Hsu është duke mbushur 42 vjec. Ajo është një stiliste e njohur nga Tajvani që mori vëmendjen e rrjeteve sociale prej pamjes së saj. Lure tregoi për Dailymail se sekreti për të mbajtur një fytyrë

No Pic available
  • 2017-06-20

Punë në grup, elefantët shpëtojnë të voglin e tyre që po mbytej

Një çif elefantësh kanë arritur që të shpëtojnë të voglin e tyre në mënyrë të pabesueshme duke bashkëpunuar me njëri-tjetrin. Elefanti i vogël po qëndronte afër një pishine të madhe në Grand Park Zoo në Korean e Jugut me një nga elefantët e rritur kur rrëshqiti dhe ra në uj

No Pic available
  • 2017-06-19

Ferri portugez dhe një histori e pazakontë mbijetese

Më shumë se 60 persona kanë gjetur vdekjen në Portugali si pasojë e flakëve të zjarrit që kanë shpërthyer në disa rajone të vendit. Pamjet me dron tregojnë vetura të zbrazëtat, të cilat u dogjën nga flakët dhe ku vranë shumicën prej 62 viktimave. Zjarret e fundit janë më të eg

No Pic available
  • 2017-06-18

Gjendet piktura 118-vjeçare në një kasolle të vjetër në Antarktikë

Një pikturë 118-vjeçare është gjetur në një kasolle historike të fshehur në mesin e pinguinëve në Antarktikë. Piktura është bërë nga Edward Wilson, i cili vdiq së bashku me kapitenin Robert Scott dhe tre persona të tjerë në vitin 1912. Ndërsa luftonte për tu kthyer nga udhëtim

No Pic available
  • 2017-06-18

Shpëtohen 8 fëmijë në Sarandë, rrezikuan të mbyteshin

Policia kufitare në Sarandë u ka ardhur në ndihmë 8 minorenëve të cilët rrezikuan të mbyteshin me një barkë. Policia sqaron se për shkak të mbingarkesës në barkë dhe dallgëve të forta të detit, fëmijët kanë rrezikuar jetën e tyre dhe kanë kërkuar ndihmë. “Më datë 18.