Rezultate te kerkimit per termin: +Uka

Meta: total 1000 / total_found 1415 / time 0.000 / keyword[0] uka / docs[0] 1415 / hits[0] 2550 /
Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po
  • 2018-12-25

Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po

Florenc Goga i ka ndarë punët: ai shet gjela deti dhe familjarët i ruajnë nga hajdutët. Sepse muajt nëntor dhe dhjetor janë koha e artë për hajdutët e shpendit më të kërkuar të festave të fundvitit. Në nëntor nisin vjedhjet. Ai që nuk ka për të blerë, i vjedh. 5 gjela mi morën

Tropojani i Astirit mban fjalën e dhënë Veliajt, prish dy ndërtesat pa leje
  • 2018-11-29

Tropojani i Astirit mban fjalën e dhënë Veliajt, prish dy ndërtesat pa leje

Dy ditë më parë i premtoi kryebashkiakut Veliaj se nuk do të bëhej pengesë për zhvillimin e projektit të zgjerimit të Unazës së madhe dhe se do ta prishte vet banesën e ndërtuar pa leje. Sot, Ukë Idriz Çelkolaj nga Tropoja ka mbajtur fjalën dhe ka pranuar që dy objektet e ndërtuara

Tension mes Rusisë dhe Ukrainës, sulmohet ambasada ruse në Kiev (Foto)
  • 2018-11-26

Tension mes Rusisë dhe Ukrainës, sulmohet ambasada ruse në Kiev (Foto)

Tensioni shumë i lartë, i degjeneruar në një betejë detare, midis Ukrainës dhe Rusisë në Detin e Zi, jashtë brigjeve të Krimesë, duket se po përshkallëzohet. Rusia ka denoncuar një ndalim të anijeve ukrainase në Detin e Zi. Nga Kievi, vjen kundër akuza, që flet për sulme me armë

AKU bllokon 962 kg mish, mbyllen 8 aktivitete
  • 2018-10-19

AKU bllokon 962 kg mish, mbyllen 8 aktivitete

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe sinjalizimeve në stabilimentet e produkteve shtazore (produkteve të mishit dhe të qumështit) me qëllim sigurimin dhe garantimin e çdo produkti që tregtohet në vend.

Skandal në Fushë-Arrëz, invalidit i mohohet KEMP-i
  • 2018-07-12

Skandal në Fushë-Arrëz, invalidit i mohohet KEMP-i

Fiks Fare ka arritur të zgjidhë problemin e një invalidi të cilit i është mohuar KEMP-i për faj të vonesës në administratën shtetërore. 27-vjeçari Nikollë Kola nga Berisha e Pukës, në moshën 12-vjeçare është aksidentuar nga një granatë shpërthyese. Kjo ngjarje asokohe i kushto

No Pic available
  • 2018-06-02

Kukës, sekuestrohen armë dhe kokainë, në pranga 2 persona

Policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar Drini 2. Policia Kukës në bashkëpunim me FNSH Shkodër, finalizuan me sukses operacion policor të koduar DRINI 2, me arrestimin në flagrancë të shtetasve: -Hasan Spahiu, 24 vjeç, banues në Kukës, (person në kërkim nga DVP Lezhë.) -Ur

Tiranë, 8 persona në hetim pas protestës te Drejtoria e Policisë
  • 2018-04-02

Tiranë, 8 persona në hetim pas protestës te Drejtoria e Policisë

Policia e Tiranës ka proceduar 8 persona, të cilët po kërkojnë lirimin e të afërmëve të tyre të arrestuar në Kukës për protestën në Rrugën e Kombit. Akuza ndaj tyre është protestë e paligjshme, pasi ata bllokuan hyrjen e Drejtorisë së Policisë së Tiranës. 23 persona nga Kukë