Rezultate te kerkimit per termin: +Ukrains

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

UEFA aprovon qytetet e Ukrains 2012, finalja n Kiev

UEFA ka zgjedhur kryeqytetin e Ukrains, Kiev pr nikoqir t finales s Kampionatit evropian 2012, ndrsa aprovoi tri t qytete tjera t ktij shteti pr organizimin e ndeshjeve. Federata Evropiane e Futbollit edhe m par kishte prmendur Kievin si qytetin e prshtatshm pr finalen e gars. Mirpo, UEFA kishte q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Ukraina me referendum pr antarsim n NATO?

Kryeministrja e Ukrains, Yulia Tymoschenko, ka deklaruar se vendi i saj duhet t antarsohet n NATO, por theksoi se para antarsimit n Ukrain duhet t organizohet nj referendum. N intervistn dhn gazets gjermane, Handelsblatt, Tymoschenko theksoi se shtja e antarsimit t Ukrains n aleanc momentalisht nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Marrëveshje e keqe për Ukrainën dhe për Janukoviqin

Presidenti i ri i Ukrains ka nisur nj fillim t keq n shtjet e politikave t jashtme. Javn e kaluar, Viktor Janukoviq, nnshkroi nj marrveshje me Moskn, ku lejon edhe pr 32 vjet t tjera qndrimin e bazs ruse n Ukrain. Duke vepruar kshtu, presidenti i ri dha nj pjes t sovranitetit t Ukrains. Janukoviq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.632Z

Moska, me ndihmën e Kievit, i tregon muskujt Moldavisë

Rusia dhe Ukraina i kan transformuar n mnyr radikale marrdhniet e tyre t mparshme antagoniste, pr vetm disa muaj prej se Viktor Janukovi u zgjodh President i Ukrains. Tani duket se Moska do ta shfrytzoj mbshtetjen e Kievit pr ta forcuar axhendn e saj lidhur me nj shtet tjetr ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.766Z

Ukraina kërkon heqjen e vizave me Shqipërinë

Tiranë, 20 Janar NOA Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Ilir Meta priti sot Ambasadorin e Ukrainës në Shqipëri me rezidencë në Athinë, z. Valerii Tsybukh i cili kërkoi heqjen e vizave me vendin tonë. Marrëdhëniet e mira mes dy vendeve dhe mundësitë e zgjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

Ukrainë, Timoshenko sfidon në gjykatë rezultatin zgjedhor

Gjykata m e Lart e Ukrains dgjon sot pretendimet e kryeministres Julia Timoshenko, pr manipulime n zgjedhjet presidenciale. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e shpalli rivalin e saj Viktor Janukoviin fitues me nj eprsi prej 3.5% t votave.T mrkurn, Gjykata e Lart Administrative urdhroi pezullimin e rezu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Janukoviç blen drogë në internet

N internet mund t gjesh gjithka, madje edhe drog. Presidenti i Ukrains, Viktor Janukovi ka denoncuar qeverin duke vn n tavolin prpara ministrave lloje t ndryshme drogash t blera online. Kjo sht vrtet shokuese pr opinionin publik n vend pasi edhe autoritetet n Kiev pranuan se internet sht nj kanalet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama