Rezultate te kerkimit per termin: +Ukraine

Total: 1978
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.163Z

Ukraine rrezikohen zgjedhjet

Ukraine po shkon drejt zgjedhjeve presidenciale ne kushtet e nje destabiliteti qe rrezikon dhe vete procesin me 25 maj Keshtu eshte shprehur zvndihmes sekretari i pergjithshem per te drejtat e njeriut Ivan Simonovic i cili tha se situata ne Ukraine te kujton ate te krijuar ne Kroaci ne fillim te vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.750Z

Kandidatet presidenciale ne Ukraine

0 Gara presidenciale e 25 majit ne Ukraine eshte pagezuar me emrin Mbreti i cokollates kunder Princeshes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.523Z

Ukraine vijon tensioni i protestave

Ne kohen kur Presidenti ukrainas Viktor Janukovic eshte shprehur se po ben gjithcka per te zbutur tensionet e krijuara opozita sjell shembuj te brutalitetit te forcave te rendit ndaj protestuesve Nje aktivist kryesor opozitar i cili ishte zhdukur per tete dite me radhe eshte gjetur i shperfytyruar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.705Z

Ukraine ende pa marreveshje

Protestat ne Ukraine do te vijojne ndersa lideri i parise me te madhe atdheu opozitare Jatseniuk dhe ish-boksieri Vitali Klitcko qe drejton forcen politike grushti refuzuan postet e kryeministrit dhe zvkryeministrit te ofruar nga presidenti Janukovic Duke folur gjate nates me tubuesit dy zyrtaret e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.187Z

Ukraine diplomatja ofendon BE-ne

Gjate gjithe ketyre muajve kane qene ne shenjester te akuzave per pergjime por kete here kane rene vete pre e nje situate te tille Shtetet e Bashkuara jane vene ne nje pozite shume te veshtire dhe jane detyruar ti kerkojne falje zyrtarisht Bashkimit Evropian pas publikimit te nje bisede te ndihmes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.267Z

Bulku gol ne Ukraine

Mesfushori kuqezi, Ervin Bulku shenoi dje ne Ukraine golin e pare te ndeshjes, ne ndeshjen Krivbas -Zoria, 2-1. Pas dy ndeshjeve se fundit ku edhe u aktivizua qe nga minuta e pare ne Danimarke, mesfushori rikthehet si protagonist tek ekipi i tij dhe shenoi brenda 8 minutave loje. Me ekipin e Krivbas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.322Z

Bulku: I kenaqur ne Ukraine

Mesfushori i kombetares shqiptare Ervin Bulku thote se eshte ie kenaqur nga eksperienca qe po kalon ne Ukraine me skuadren e Krivbas. Ai pret qe se shpejti te jete pjese e nje tjeter skuadre te Visha Liges, Dnipro, e sezonin do te mbylle me siguri ne Ukraine.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama