Rezultate te kerkimit per termin: +Ukrainen

Total: 552
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.013Z

Moska rrit gazin per Ukrainen

Ne nje kohe kur Moska zyrtare ka njoftuar terheqjen e trupave ushtarake ne kufi me Ukrainen pas angazhimit ne bisedimet diplomatike per zgjidhjen e krizes kompania Gazprom ka rritur cmimin e gazit per Kievin zyrtar Zyrtarisht shefi ekzekutiv i Gazprom Aleksei Miller tha se cmimi eshte rritur per shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.876Z

Vijon perpjekja diplomatike per Ukrainen

Sekretari amerikan i Shtetit Xhon Kerri dhe homologu i tij rus Sergei Lavrov zhvillojne sot ne Londer bisedime per Ukrainen dy dite para referendumit ne Krime Para takimit Kerri eshte shprehur se SHBA-ja dhe Bashkimi Europian do te ndermarrin masa serioze ndaj Moskes nese permes ketij votimi Krimea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.291Z

Rusia mbyll qiellin per Ukrainen

0 brbr SSSAbrASS brbrRusia ka bllokuar hapesiren ajrore per Ukrainen Kjo mase ka ardhur ne shenje kunderpergjigje ndaj vendimit te Kievit per te ndaluar fluturimet nga kompanite ruse drejt Ukraines Ky vendim i qeverise ruse hyn ne fuqi ne daten 25 Tetorbrbr brbrTv Klanbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.774Z

Gazi, Rusia kercenon Ukrainen

Presidenti rus Dimitri Medvedev ka ngritur zerin ndaj Ukraines. Numri 1 i Kremlinit, ne nje fjalim televiziv, ka kercenuar me sanksione nese Kievi nuk do te paguaje faturen energjitike. Sipas Moskes, borxhi i Ukraines ndaj kolosit energjitik “Gazprom” shkon mbi 2 miliarde dol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.084Z

NATO Autokolonat me arme ne Ukrainen Lindore shqetesuese

e Merkure 12 Nentor 20141219 pm NATO shprehu shqetesim mbi futjen e nje autokolone kamionesh te mbushur me furnizime dhe artileri ne Lindje te Ukraines Komandanti me i larte i Aleances Veriatlantike Philip Breedlove tha te marten se deshiron te shohe ne praktike respektimin e ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.711Z

Rusia akuzon Ukrainen: Po na vjedh gazin

Gjiganti rus i gazit, Gazprom, ka akuzuar Ukrainen se po vjedh gazin e destinuar per vendet e tjera europiane. “Pala ukrainase e pranoi hapur vjedhjen e gazit dhe nuk ka turp per kete”, tha zedhenesi i kompanise, Sergei Kupriyanov. Por nje zedhenes i kompanise shteterore ukra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.211Z

Putin fajtor per Ukrainen

brbrKonflikti ne Ukrainen lindore ka nje shkaktar dhe ky eshte presidenti rus Vladimir Putin Te pakten i ketij mendimi eshte nje gazetar rus si Grigori Pasko qe drejton ne Moske qendren per gazetari investigative dhe e ka provuar ne kurriz dy here burgimin prej presidentit te tij Se bashku me nje ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama