Rezultate te kerkimit per termin: +Ukraines

Total: 1034
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.958Z

FMN Ukraines i nevojiten 19 mld

brbrFondi Monetar Nderkombetar njofton se Ukraines i duhen me teper kredi nese lufta me separatistet pro ruse ne pjesen lindore te vendit vazhdon edhe ne vitin 2015 Ne nje raport te publikuar FMN tha se rreziqet paraqesin ngarkese te madhe per ekonomine e Ukraines Ne muajin mars Kievit i eshte dhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.837Z

Paqja ende larg Ukraines

brbrNje marreveshje paqeje mes BE SHBA Rusise dhe Ukraines duket e larget Ndersa lideret e Rusise Frances dhe Gjermanise do ti paraqesin nje plan paqeje per Ukrainen presidentit Petro Poroshenko presidenti francez Hollonde paralajmeroi se edhe nese ky propozim do te deshtoje skenari i vetem do te j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.662Z

Feste per diten e pavaresise se Ukraines

Nje feste kushtuar dites se pavaresise se Ukraines eshte zhvilluar edhe ne Shqiperi. Organizatori i festes ishte konsulli i Ukraines ne Shqiperi, Xhevat Rira. Takimi eshte zhvilluar ne Qafe-Thane dhe ne te kane marre pjese ambasadori i Ukraines ne Shqiperi, me residence ne Athine, perfaqesues te tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.674Z

Tension ne lindje te Ukraines

Aktivistet pro rusë në lindje të Ukrainës morën nën kontroll ndërtesat e sigurise në qytetet; Karkiv, Donjeck dhe Luhansk. Në Luhansk, protestuesit rrembyen armë dhe policia kunderveproi, duke bllokuar te gjithe rruget drejt qytetit. Kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.911Z

Meta Shqiperia mbeshtet integritetin territorial te Ukraines

Transmetuar me 02032014 - 2008 Ilir Meta PUBLICITET Tirane 2 mars 2014 NOAal- Kryetari i Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta i ka derguar nje leter Kryetarit te Parlamentit dhe Presidentit ne detyre te Ukraines Oleksandr Turchynov permes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.504Z

Gazi, BE-ja reagon ashper ndaj Rusise e Ukraines

Bashkimi Evropian ka reaguar ashper ndaj mosmarreveshjeve mes Rusise dhe Ukraines per ceshtjen e gazit dhe ben thirrje qe te filloje sa me shpejt furnizimi i vendeve anetare. “Ne krizen e gazit mes Rusise dhe Ukraines, BE-ja do te vazhdoje te flase me nje ze te vetem dhe ceshtja do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.954Z

Topi bojkoton samitin e Ukraines

E enjte 03 Maj 2012 1450 Bamir Topi me homologun malazez Fillip VujanocivShqiperia bojkoton Samitin e Ukrahines qe do te mbahet javen e dyte te majit me kreret e shteteve te Evropes Qendrore dhe Juglindore. Ashtu si qendrimi i disa vendeve evropiane edhe presidenti i republikes Bamir Top

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama