Rezultate te kerkimit per termin: +Uln

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.010 / keyword[0] uln / docs[0] 21 / hits[0] 21 /
No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

Hetohet The Private Bay
  • 2012-03-16

Hetohet The Private Bay

Web-faqja The Pirate Bay është bërë objekt hetimi i autoriteteve suedeze, pasi që ‘web-hosting’ kompania Binero konfirmoi se policia i kishte kërkuar të dhënat e personave që e regjistruan atë. Mediat njoftojnë se ky është një synim i ri për shuarjen definitive të kësaj we

No Pic available
  • 2010-08-26

Si e kemi njohur Nënë Terezën

Nj libr me kujtime t personaliteteve q e njohn nga afr bamirsen, shoqruar me nj CD ku jan regjistruar vargjet e Nn Terezs t poetizuara nga Visar Zhiti dhe interpretuar nga aktoret Tinka Kurti, Margarita Xhepa dhe Roza Anagnosti, do t shprndahet sot n ekspozitn “Shenjtorja e dhimbjes” n M

No Pic available
  • 2010-08-22

Gynter Grass: Nobel-i nuk më pengon të shkruaj

N nj intervist t fundit, nobelisti gjerman i letrsis, Gynter Grass, rrfen se prse vdekja nuk e tremb, mundsit e munguara t Gjermanis pas ribashkimit dhe planet pr krijimtarin e tij Zoti Grass, libri juaj i ri titullohet “Fjalt e Grimit. Nj deklarat dashurie”. Cila sht zanafilla e dashuri

No Pic available
  • 2010-08-13

Kurse leximi, si alternativë e burgut

Shteti amerikan i Teksasit, q njihet pr numrin e madh t personave q mban n burgjet e tij, mund t duket si nj vend shum konservator, prej t cilit nuk do t dalin kurr ide liberale, pr m tepr kur bhet fjal pr burgjet. Por kur Mitchell Rose u dnua pr trafik droge, me 60 vjet pas hekurave, at, n vend q t

No Pic available
  • 2010-08-10

INSTAT: Ulen me 8 për qind çmimet e zarzavateve

Instituti i Statistikave publikon rezultatet e indeksit të çmimeve për korrikun. Ndryshimi vjetor i çmimeve, 3.4 për qind mimet e zarzavateve jan ulur me 8 pr qind prgjat muajit korrik n krahasim me t njjtn periudh t vitit t kaluar, ndrkoh q n total mimet e konsumit u uln me

No Pic available
  • 2010-08-04

Milioneri, mirupafshim në shtator edhe me shqiptarët e Maqedonisë

Nga tre kandidatët e paraqitur mbrëmë ata arritën të fitonin, i pari Yllka Allaraj 650 euro, Floreta Malaj 250 euro dhe Kujtim Salihu 850 euro Nga sezoni i tret i ardhshm, nga shtatori “Milioneri...” prfshin dhe zgjerohet edhe me kandidatt nga hapsira e Maqedonis.