Rezultate te kerkimit per termin: +Ulen

Meta: total 1000 / total_found 9119 / time 0.004 / keyword[0] ulen / docs[0] 9119 / hits[0] 10483 /
Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin
  • 2017-06-21

Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin

Popullsia e Shqipërisë, më 1 janar 2017, rezultoi 2.88 milionë, duke shënuar rritje për herë të parë që nga viti 2001. Krahasuar me një vit më parë, popullsia u rrit me 1 mijë banorë. Sipas një analize të INSTAT, më 1 janar 2017, popullsia banuese e Shqipërisë përllogaritet 2.87

No Pic available
  • 2017-06-21

Apeli i Bashës në Kukës: Ndëshkoni me votë Ramën, zero deputet

Në mitingun mbyllës të fushatës në Kukës, Lulzim Basha, u tha qytetarëve se vota për Partinë Demokratike është votë për ndryshimin e ekonomisë së tyre.  Basha akuzoi Ramën se pas 4 vitesh vjen me të njëtat premtime të cilat i braktisi, ndërsa tha se plani ekonomik i Partisë

Tiranë, linjat e autobusëve që pësojnë ulje. Ja sa ulen çmimet e biletave
  • 2017-06-16

Tiranë, linjat e autobusëve që pësojnë ulje. Ja sa ulen çmimet e biletave

Ulet çmimi i biletave të autobusit për banorët që jetojnë në zonën lindore të Tiranës, duke filluar nga Kërraba, Baldushku, Bërzhita dhe stacionet që kalojnë në Farkë. “Ne kemi pasur një takim dhe një negociatë që nuk ka qenë e lehtë, sepse siç e dini licencat

12 QERSHORI I PRISHTINËS
  • 2017-06-12

12 QERSHORI I PRISHTINËS

Pandeli Majko Në Kosovë u kryen zgjedhjet! Rezultati ka nxjerrë fitimtarë të humbur dhe të humbur fitues. Politika është premtim në fushatë dhe vendimarrje në qeverisje. Palëve politike në Prishtinë tashme ju duhet të ulen me njëra tjetrën pasi votuesit (dhe jo politikanët) kanë v

No Pic available
  • 2017-06-11

Basha paralajmërim për inceneratorët. Ironizon broshurën e PS për punësimin

Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka paralajmëruar nga Fieri se nëse fiton zgjedhjet nuk do të lejojë djegien e mbeturinave në Shqipëri. Basha tha se do të anuloj çdo projekt ogurzi për të ndotur ajrin e Fierit dhe Shqipërisë. Basha: Ndryshimi i parë do të jetë të shembim republikën

LSI: Dyshja e këndshme Edi-Luli nuk na trembin dot
  • 2017-06-10

LSI: Dyshja e këndshme Edi-Luli nuk na trembin dot

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Luan Rama ju përgjigj sot akuzave të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ndaj Lëvizjes Socialiste për Integrim. Luan Rama tha se PD dhe LSI nuk e trembin dot LSI-së. Ai tha se më 25 qershor do të ndalet qeverisja e kanalizimit . Ne jemi të hapu

No Pic available
  • 2017-06-09

Rriten me 5% pranimet në UT, 5631 kuota për vitin e ri akademik

Mbi 5600 studentë do të ulen për herë të parë në auditoret e Universitetit të Tiranës për të ndjekur studimet e ciklit të parë. Rektori i Universitetit, Mynyr Koni, bën të ditur se se kuotat e pranimit për vitin e ri akademik janë rritur jo vetëm për studimet Bachelor, por edhe p