Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.004 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Erdhën plakat e prillit me shi, harrojini ditët me diell deri më
  • 2019-04-08

Erdhën plakat e prillit me shi, harrojini ditët me diell deri më

Rikthehet dimri në mes të pranverës, në një fenomen që përsëritet thuajse çdo vit në Shqipëri. Pas ditëve të nxehta me diell, parashikohet që në këtë fillimjave, i gjithë vendi të goditet nga moti i ftohtë. Rrebeshe shiu do të ketë në pjesën më të madhe të territorit, ndë

Kërcënim për SHBA, Kina prezanton xhevahirin e ri të  ushtrisë (VIDEO)
  • 2019-04-05

Kërcënim për SHBA, Kina prezanton xhevahirin e ri të  ushtrisë (VIDEO)

Liaoning, aeroplanmbajtësja e vetme e Kinës përfundoi provat e saj të parë të fluturimit të natës, raportojnë mediat shtetërore. Videoja e misionit tregon avionë J-15, të njohur si peshkaqenë fluturues, të cilët ngrihen dhe të ulen në bordin e një platforme të sheshtë 65,000 ton

No Pic available
  • 2019-04-04

Gara për QKK. Alimani: Mbështes Ilir Butkën, jo platforma me workshope

Regjisori Bujar Alimani e sheh garën që po bëhet për kreun e ri të Qendrës Kinematografike shqiptare, si një garë që duhet të ketë vëmendjen e gjithë komunitetit të artistëve. Kjo, pasi Qendra është një institucion që duhet të jetë në fokusin e njerëzve të kinemasë. Dhe pse

No Pic available
  • 2019-04-04

TVSH për qumështin, ish-deputeti Çuçit: Ngjitu në Radomirë, shih ku e zhytët blegtorinë!

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka vizituar sot një familje fermerësh në Dibër dhe prej andej i ka dërguar një mesazh qeverisë, që të reflektojë duke hequr dorë nga ulja e rimbursimit të TVSH-së, nga 20% në 6%, sipas ligjit që hyri në fuqi më 1 janar. Spahiu gjithashtu e fton

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja
  • 2019-03-30

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi takime në disa ferma bujqësore në zonën e Lushnjës në njësinë administrative Golem. Ajo ka parë nga afër problematikat e fermerëve të zonës, ku ulja drastike me afërsisht 6 herë e subvencioneve për bujqësinë nga qeveria dhe mungesa e t

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!
  • 2019-03-20

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!

Banka Botërore raporton se 37 % e të punësuarve në Shqipëri, janë në të zezë. Vendi ynë kryeson rajonin për punësimin informal, ku 1 në 3 persona rezultojnë të jenë të pasiguruar. Edhe pse qeveria ndërmori masa të forta kundër informalitetit, kryesisht “dajaku” me gjo

Ulja e dënimit të Dajtit, Prokuroria apelon në Gjykatën e Lartë
  • 2019-03-13

Ulja e dënimit të Dajtit, Prokuroria apelon në Gjykatën e Lartë

Prokuroria ka ankimuar vendimin e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda për Dritan Dajtin. Ky i fundit, u dënua me 25 vite burg nga Shkalla e Dytë, e cila i pranoi gjykimin e shkurtuar duke i ulur dënimin. Vendim për të cilin, organi i akuzës nuk ishte dakord, duke kërkuar dënimin e ti