Rezultate te kerkimit per termin: +Ulsi +Manja

Meta: total 449 / total_found 449 / time 0.000 / keyword[0] ulsi / docs[0] 485 / hits[0] 615 / keyword[1] manja / docs[1] 521 / hits[1] 881 /
Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?
  • 2019-03-24

Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?

Prej datës 19 mars nga KLP është hapur gara për Prokurorin e Përgjithshëm me mandat 7 vjeçar dhe në mesin e kandidaturave është edhe kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku. Duket se Marku do të gëzojë mbështetjen e plotë të mazhorancës socialiste për të marrë një mandat të plo

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)
  • 2019-03-13

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)

Lulzim Basha u ndal sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit. Kreu i PD, tha se Dibra dhe dibranët e kanë vrarë frikën të parët dhe kanë ndezur shpresën për ti prirë marshimit të pandalshëm për rrëzimin e qeveris

Socialistët: Veliaj perfekt, meriton mandatin e 2-tëdo e votojnë dhe demokratët
  • 2019-03-06

Socialistët: Veliaj perfekt, meriton mandatin e 2-tëdo e votojnë dhe demokratët

Të hënën pasdite kryeministri Edi Rama u shpreh para asamblesë e PS-së së kryeqytetit se nuk kishte asnjë emër tjetër për kandidat për bashkinë e Tiranës përveç Erion Veliajt. Ky vendim është mirëpritur nga deputetët e Partisë Socialiste për këtë qark gjatë prononcimeve për

Kryengritje si Skënderbeu, Manja: Bashës i doli gjumi e po ndan ftesa dasme
  • 2019-02-05

Kryengritje si Skënderbeu, Manja: Bashës i doli gjumi e po ndan ftesa dasme

Në ndalesën që bëri sot në Krujë për të ftuar qytetarët që të protestojnë pasivisht më 16 shkurt kundër qeverisë së Edi Rama, kryedemokrati Lulzim Basha duke përdorur kartën e nacionalistit, kërkoi kryengritje siç Skënderbeu bëri ndaj osmanëve 500 vjet më parë. Kjo deklarat

Etika zero në Parlament! Deputeti i LSI, Manjës: Mos më çaj t*apin!
  • 2019-01-31

Etika zero në Parlament! Deputeti i LSI, Manjës: Mos më çaj t*apin!

Debatet dhe tensioni që kanë shoqëruar sot seancën plenare në Kuvend, kanë kaluar dhe kufijtë e etikës, nsërsa gjithçka transmetohej live nga media dhe televizionet. Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petirt Vasili, është ngritur të marrë fjalën, por kryetari i Kuvendit Ruçi nuk e ka

Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?
  • 2019-01-30

Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?

Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të shqyrtuar projektvendimin, i cili parashikon ndryshimin e Rregullores së Kuvendit, ku në të është parashikuar edhe ndryshimi i procedurës në rastet kur konstatohet kryerja e veprave penale nga ana e ligjvënësit. Në projektvendim thuhet se nëse Pro

Kandidati për KLSH-në, PS: Nuk ka eksperiencë, por ne
  • 2019-01-22

Kandidati për KLSH-në, PS: Nuk ka eksperiencë, por ne

Ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali foli sot në lidhje me kandidaturën e propozuar nga presidenti Ilir Meta, për zgjedhjen e Bahri Shaqirit në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Spiropali tha se mazhoranca mbështet mendimin e deputetit Ulsi Manja, i cili deklaroi më