Rezultate te kerkimit per termin: +Ultimatumi

Meta: total 737 / total_found 737 / time 0.000 / keyword[0] ultimatumi / docs[0] 737 / hits[0] 858 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Marrëveshja që ndau përfundimisht PS-LSI dhe pse Rama ia fali vetë qeverinë Bashës

Marrëveshja dhe një projeksion afatgjatë i saj mbi të djathtën shqiptare! Nga Mero Baze Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, do të ketë një efekt afatgjatë mbi politikën shqiptare, për shkak se ka vulosur një ndarje përfundimtare të Partisë Socialiste me Lëvizjen Socialist

No Pic available
  • 2017-05-01

Ultimatumi 48

Kreu demokrat Lulzim Basha zgjodhi sot ti përgjigjet me ultimatum afatit prej 48 orësh që Rama i la për tu bërë pjesë e zgjedhjeve. Nga çadra e protestës Basha kërcënoi Ramën duke i thënë se ka 48 ditë përpara se ti shpallim luftë totale për asgjësimin e republikës së vjetër. B

No Pic available
  • 2017-04-27

Nesër në 17:00 raundi i katërt për Presidentin, PS mbledh grupin

Nesër në orën 17:00 të pasdites do të mbahet raundi i katërt për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Vendimi për seancën u mor sot në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve menjëherë pas mbylljes së punimeve të Kuvendit që ezauroi edhe raundin e tretë pas asnjë kandida

No Pic available
  • 2017-04-07

Skenarët e krizës

Gjergji Kajana Në 3 prill bashkëkryetari i kualicionit qeveritar Ilir Meta deklaroi në parim se LSI është gati për vazhdim të kualicionit me PS por fillimisht nevojitet krijimi i një qeverie besimi që të gëzojë edhe respektin e opozitës në çadër. Deklarata tregon se LSI nuk është n

No Pic available
  • 2017-03-24

Obamacare, ultimatumi i Trump: Votohet sot

 Presidenti  Donald Trump ka kërkuar që nisma e propozuar prej tij dhe që parashikon ndryshime të ligjit Obamacare, të votohet sot në Kongres, pavarësisht se një pjesë e republikanëve e kanë kundërshtuar atë. Vendimi është marrë në orët e vona të së enjtes, teksa lajmi

No Pic available
  • 2017-03-17

Ultimatumi për Xhafaj, Spiropali: Nishani mos ta ndjekë Bashën në këtë marrëzi

Teksa kreu i opozitës ka paralajëmruar se nuk do të lejojnë emërimin e Fatmir Xhafaj Mininistër i Brendshëm, Elisa Spiropali thotë se Basha po del tej kompetencave të tij. Në Orën e Intervistës në RTV Ora News, zëdhënësja e Kryesisë së PS, njëkohësisht dhe Sekretare për Rininë,

No Pic available
  • 2017-03-10

Basha: Nuk do të ketë bojkot, por vetëm zgjedhje të lira

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se nuk do të ketë bojkot të zgjedhjeve, por vetëm zgjedhje të lira dhe të ndershme. Gjatë fjalës së tij në çadrën e lirisë, Basha u shpreh se sot do të dorëzohet në KQZ-, ultimatumi për zgjedhje të lira. Sot në KQZ, partitë opozitë do