Rezultate te kerkimit per termin: +Ultra

Total: 984
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.739Z

Izrael, çifutët ultra-ortodoksë përleshen me policinë

Çifutët ultra-ortodoksë janë përleshur me policinë në qytetin izraelit të Beit-Shemesh, pranë Jeruzalemit. Një polic u plagos lehtë dhe një numër i konsiderueshëm i hebrenjve ortodoksë u ndaluan, thanë raportet. Qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.740Z

Izrael cifutet ultra-ortodokse perleshen me policine

Çifutët ultra-ortodoksë janë përleshur me policinë në qytetin izraelit të Beit-Shemesh, pranë Jeruzalemit. Një polic u plagos lehtë dhe një numër i konsiderueshëm i hebrenjve ortodoksë u ndaluan, thanë raporte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.595Z

Sony prezanton Xperia E1 dhe T2 Ultra

Sony ka prezantuar dy modele të reja të telefonave të mençur në linjën e saj Xperia: modelin Xperia E1 me ekranin prej 4 inç, si dhe modelin tjetër Xperia T2 Ultra, i cili vjen me ekranin prej 6 inç. Vizualisht, të dy modelet korrespondojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.998Z

Izrael protesta kunder diskriminimit te grave nga ultra konservatoret hebraike

Kohet e fundit gra izraelite kane nisur protesta kunder asaj qe ato konsiderojne si perpjekje nga ana e disa ultra konservatoreve te fese hebraike per te perjashtuar ato nga vendet publike. Besimtaret ultra konservatore kundershtojne se jane ata personat ndaj te cileve po ushtrohet diskriminim. sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.544Z

Shtohen neo-nazistët dhe ultra-nacionalistët në Serbi

Në Serbi po konstatohet një dukuri sociale shqetësuese, për të cilën, për shkak të përmasave të saj në rritje, nga viti në vit, është e detyruar të shkruajë edhe media serbe dhe ta marrin në shqyrtim analistët dhe sociologët serbë. Fjala është për rritjen e madhe të numrit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.328Z

 Ultra III, atletet e para në botë të bëra nga algat

Këto që shihni në foto janë këpucët e para në botë të bëra nga algat e detit. Quhen Ultra III dhe janë atlete që pritet të dalin në shitje gjatë muajit korrik.  Ato janë realizuar nga kompania londineze Vivobarefoot dhe Bloom Foam, një kompani në San Diago që merret me materialet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.104Z

NASA lëshon në hapësirë një teleskop ultra modern

Florida -NASA ka lëshuar dje një teleskop ultra modern për të vëzhguar një kënd të galaktikës me shpresën për të mësuar mbi ekzistencën e mundshme të planetëve të tjerë të ngjashëm me Tokën. Teleskopi me emrin Kepler u lëshua në një mot të mirë, në bordin e një rakete të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama