Rezultate te kerkimit per termin: +Unai +Emery

Meta: total 102 / total_found 102 / time 0.000 / keyword[0] unai / docs[0] 153 / hits[0] 166 / keyword[1] emery / docs[1] 162 / hits[1] 239 /
Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!
  • 2019-04-11

Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!

Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin  që në këtë sezon nuk kanë arritur të shfaqin diçka për tu mbajtur mend. Të dyja skuadrat do të vihën përballë njëra-tjetrës në fazën çerekfinale të kompeticionit të dytë më të r

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!
  • 2019-02-22

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!

Asnjë derbi dhe kundërshtarë shumë të favorshëm për skuadrat favorite. Në Nyon të Zvicrës, mesditën e sotme u hodh shorti i raundit të 1/8-ave të Europa League, ku sfida më interesante është padiskutim ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Interit. Me përjashtim të zikaltërve që kanë

Banane drejt Aubameyang, arrestohet tifozi i Totenham (Foto)
  • 2018-12-03

Banane drejt Aubameyang, arrestohet tifozi i Totenham (Foto)

Londra përjetoi mbrëmjen e djeshme emocionet e një derbi shpërthyes si ai Arsenal-Tottenham, ku skuadra e Unai Emery dhuroi spektakël duke fituar ndeshjen me përmbysje 4-2. Si çdo ndeshje derbi edhe ai i Veriut të kryeqyteti britanik është shoqëruar me incidente. Një tifoz i Tottenham ë

Arsenal e Chelsea pranë kualifikimit, Milani do revansh me Betisin
  • 2018-11-08

Arsenal e Chelsea pranë kualifikimit, Milani do revansh me Betisin

Skuadrat pjesëmarrëse në edicionin e 10-të të Europa League-s bëhen gati për të filluar gjysmën e dytë, përsa i përket fazës së grupeve, praktikisht sfidat e kthimit të këtij raundi dhe është e kuptueshme që ekipe si Zurich, Salzburg, Dinamo Zagreb, Arsenal, Eintracht Frankfurt dh

Four Four Two publikon listën me 50 trajnerët më të mirë të vitit
  • 2018-10-31

Four Four Two publikon listën me 50 trajnerët më të mirë të vitit

Revista sportive angleze Four Four Two ka publikuar sot listën me 50 trajnerët më të mirë të vitit 2018, ndërsa bie në sy mungesa e Ancelottit, që sipas vetë revistës, vjen për faktin se Don Carlo ishte në shumicën e vitit, i papunë. Në renditje bie në sy rënia e Jose Mourinhos,

No Pic available
  • 2018-10-28

Perla e Xhakës nuk i mjafton Arsenalit, Chelsea dhuron spektakël!

Pas 11 fitoresh radhazi në të gjitha kompeticionet dhe 7 suksesesh rresht në kampionat, Arsenali ngeci në një barazim 2-2 në fushën e Crystal Palace duke u frenuar pikërisht te më e bukura. Skuadra e Unai Emery e pa vetën në disavantazh në sekondat e fundit të pjesës së parë pas nj