Rezultate te kerkimit per termin: +Unazs

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] unazs / docs[0] 36 / hits[0] 63 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

No Pic available
  • 2017-09-06

Ndërtimet pa leje, IKMT aksione në Velipojë dhe Vlorë

Inspektoriati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit njofton se ka nisur dy aksione n qytete t ndryshme për prishjen e ndërtimeve pa leje. Kshtu sot ka filluar prishja e pes ndrtimeve pa leje n zonn turistike t Velipojs, aty ku edhe qeveria e re po mban takimin e dytë informal. Objektet sipas IKMT, jan

IKMT aksion për ndërtimet pa leje në Vlorë dhe Velipojë
  • 2017-09-06

IKMT aksion për ndërtimet pa leje në Vlorë dhe Velipojë

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit ka nisur dy aksione n qytete t ndryshme. Kshtu sot ka filluar prishja e pes ndrtimeve pa leje n zonn turistike t Velipojs. Objektet jan nga 1 deri n tre kate, me konstrukt beton arme. Ndrkoh, n Vlor n kuadr t projekteve pr rikualifikimin urban prgjat sht

No Pic available
  • 2010-08-31

Vrasja e Konomit, vëzhgim te një servis

Pronari i objektit, ish-shok i Konomit, i dyshuar pr lidhje me grupin q vepron n Spanj dhe Franc Grupi hetimor arrin t marr nj tjetr dshmi pr ditn e ngjarjes Nj servis n Tiran sht vn nn vzhgim, pasi dyshohet se nga aty mund t vij identifikimi i dy personave me motor, q ekzekutuan Franc Konomin. Pro

No Pic available
  • 2010-08-24

Bashkia shkel ligjin për lëvizjen e mjeteve me tonazh të lartë

Makinat me tonazh t lart prej kohsh jan kthyer n nj problem shqetsues pr rrugt e kryeqytetit. Ndonse ka rregulla t veanta pr oraret dhe lvizjen e tyre n Tiran ndodh e kundrta dhe n fardolloj orari. Organi i cili ka pr detyr vendosjen e rregullave teknike t lvizjes s ktyre mjeteve brenda territorit t

No Pic available
  • 2010-08-22

Berisha: Shqipëria po ndryshon, opozita të lërë shpifjet

N Kor ka prfunduar nj prej segmenteve m t rndsishme t unazs veriore t qytetit, pikrisht ai q lidh varrezat e Qytetit – Kryqzimin pr n Ersek. Investimi sht i buxhetit t shtetit me nj vler prej 136.9 milion lek. Kryeministri Sali Berisha i cili mori pjes n ceremonin e inagurimit t ktij segmenti

No Pic available
  • 2010-08-22

Berisha: Shqipëria, ndër 100 vendet më të mira për të jetuar

Berisha në Korçë: Shqipëria po ndryshon, opozita të lërë shpifjet Shqipria prfshihet n listn e 100 vendeve m t mira pr t jetuar, ndaj Kryeministri Sali Berisha garanton se qeveria, t ciln drejton, mbetet e angazhuar t oj prpara projektin e saj pr nj Shqipri evropiane. N Ko