Rezultate te kerkimit per termin: +Unazs

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.134Z

Unaza e Madhe më urgjente se Sheshi "Skënderbej"

Ky kaos n trafikun e kryeqytetit me t cilin prballemi do dit mund t merrte fund me ndrtimin e Unazs s Madhe t Tirans. Teorikisht t gjith ekspertt pa dallim rreshtimi politik, e mbshtesin kt ide. Praktikisht unaza vijon t mbetet n fazat fillestare projektuese. Mungesa e dialogut mes Bashkis s kryeqyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Unaza, 30 urbanë të rinj me kamera, xhepistët nën vëzhgim

Vjedhjet do të jenë të regjistruara nga kamera dhe do raportohen në polici 30 urban t rinj me ajr t kondicionuar dhe me kamera i jan shtuar linjs s Unazs. Xhepistt apo edhe veprat e tjera, si ngacmime, do t jen nn mbikqyrjen e kamerave, t cilat gjenden t instaluara n urban. Fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.436Z

Bashkia shkel ligjin për lëvizjen e mjeteve me tonazh të lartë

Makinat me tonazh t lart prej kohsh jan kthyer n nj problem shqetsues pr rrugt e kryeqytetit. Ndonse ka rregulla t veanta pr oraret dhe lvizjen e tyre n Tiran ndodh e kundrta dhe n fardolloj orari. Organi i cili ka pr detyr vendosjen e rregullave teknike t lvizjes s ktyre mjeteve brenda territorit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.453Z

Përfundojnë punimet në unazën veriore të Korçës, Olldashi inspekton punimet

Prfundojn punimet pr rikonstruksionin dhe zgjerimin e unazs veriore t qytetit t Kors. Projekti prfshin segmentin nga kryqzimi i Erseks deri n varrezat e qytetit dhe ka nj vler prej137 milion leksh. Ky segment i prfunduar i unazs u bashkngjitet 4 lotve t tjera t prfunduar m par. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Turizmi Malor, në përfundim rruga drejt Valobonës

Prfundon asfaltimi i 16 km t segmentit rrugor Bajram Curri –Margegaj – Dragobi, pjes e rrugs turistike Bajram Curri – Valbon me nje gjatsi totale 27 km. Ndrkoh q n pjesen e mbetur, Dragobi – Valbon prej 11 km kan mbaruar punimet e trases s rrugs dhe pritet t filloj asfaltimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.764Z

Shkodër, nis prishja e 260 objekteve pa leje në unazë

Inspektoriati Ndrtimor n Shkodr nisi sot aksionin e prishjes s objekteve pa leje, t shtrira prgjat Unazs Lindore t qytetit. Hapsira e liruar do t shrbej pr zgjerimin e aksit rrugor Shkodr – Hani i Hotit. Pavarsisht kundrshtive t disa banoreve, kreu i Inspektoriatit Ndrtimor n Shkoder Roland o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.551Z

IKMT aksion për ndërtimet pa leje në Vlorë dhe Velipojë

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit ka nisur dy aksione n qytete t ndryshme. Kshtu sot ka filluar prishja e pes ndrtimeve pa leje n zonn turistike t Velipojs. Objektet jan nga 1 deri n tre kate, me konstrukt beton arme. Ndrkoh, n Vlor n kuadr t projekteve pr rikualifikimin urban prgjat sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama