Rezultate te kerkimit per termin: +Unazes

Total: 892
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.248Z

"Mobilim" trotuareve te Unazes

Pervec rikonstruksionit te krejt aksit te Unazes, bashkia e Tiranes ka menduar ta perfeksionioje kete investim, duke lyer fasadat dhe duke "mobiluar" dy anet e trotuarit. Me konkretisht, projekti qe do te vazhdoje intensivisht edhe ne vitin 2009, parashikon qe te dy anet e Unazes te marrin nje dimen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.657Z

Situata kaotike Ndertimi i unazes

Ishte parashikuar qe ndertimi i unazes lindore te qytetit te Shkodres ti jepte nje tjeter pamje lagjes Mark Lula ne kete qytet por situata vazhdon te mbetet kaotike. Pervec gropave te medha dhe mungeses se theksuar te investimeve per rikostruksionin e rruges kesaj zone tashme i jane shtuar edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.102Z

Nderhyrje ne hapesirat publike te Unazes

Projekti i Rikualifikimit Urban te Unazes kryesore te Tiranes vazhdon me segmentin verior Zogu i Zi - Berryli. Pas rehabilitimit te infrastruktures rrugore dhe asaj nentokesore, bashkia e Tiranes do te permiresoje hapesiren publike ne kete segment dhe konkretisht do te nderhyje ne trotuaret anes Una

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.617Z

Gjurma e re e Unazes se Vogel

brbrNdryshon gjurma e Unazes se Vogel te Tiranes ne pjesen juglindore te saj Ndryshe nga projektet e meparshme dhe detyruar nga rrenojat e kalase se zbuluar prane Akademise se Shkencave segmenti dikur i planifikuar si pjese te Unazes se Vogel do te mbetet zone pedonale Ne projektin qe po zbatohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.334Z

Tirane, prezantohet projekti jugor i Unazes

Prezantohet projekti i segmentit jugor te Unazes se Madhe te qytetit te Tiranes. Kryetari i bashkise, Edi Rama, theksoi se projekti ka rendesi madhore per kryeqytetin, por nuk eshte nje argument betejash politike. Numri nje i qytetit e vleresoi kete projekt, si model per te gjithe vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.452Z

Dhjete autobuse te rinj per linjen e Unazes

Transportit publik te kryeqytetit i jane shtuar edhe 10 autobuse te rinj qe do te permiresojne ndjeshem cilesine e ketij sherbimi ne linjen e Unazes. Kryetari i bashkise se Tiranes Edi Rama tha se deri ne fund te janarit transporti ne kryeqytet do te marre nje tjeter pamje dhe cmimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.101Z

Berisha Rama genjeu per kredine e unazes

Kryeministri Berisha ka deklaruar se kreu i bashkise se Tiranes Edi Rama genjeu ne lidhje me kredine per ndertimin e unazes se madhe. Duke folur ne mbledhjen e qeverise kryeministri berisha theksoi se deklaratat qe qeveria ka djegur kredine per unazen nuk jane gje tjeter vecse mashtrime dhe sipas t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama