Rezultate te kerkimit per termin: +Uniformat

Meta: total 1000 / total_found 9278 / time 0.004 / keyword[0] uniformat / docs[0] 9278 / hits[0] 10585 /
Shteti lan duart me Rinasin, Lleshaj: Faji i koncesionarit, dështuan me sigurinë!
  • 2019-04-10

Shteti lan duart me Rinasin, Lleshaj: Faji i koncesionarit, dështuan me sigurinë!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë për mediat mesditën e sotme, duke bërë analizën e grabitjes së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Pa mbajtur aspak përgjegjësi për ngjarjen e rëndë, Lleshaj ia ka deleguar fajin kompanisë koncesionare nga Kina,

Exchange në Tiranë grabit qytetarin, policia: Skemi çbëjmë, ajo goca (VIDEO)
  • 2019-04-08

Exchange në Tiranë grabit qytetarin, policia: Skemi çbëjmë, ajo goca (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook denoncimin e një qytetari, i cili ka mbetur i pakënaqur nga shërbimi në një pikë të këmbimit valutor, ku i kanë mbajtur komision një shifër të konsiderueshme parash. Për 1100 paund të këmbyera me lek, qytetari është detyruar t

Lumë skedinash në Korçë, policia arreston 28-vjeçarin
  • 2019-04-07

Lumë skedinash në Korçë, policia arreston 28-vjeçarin

Një 28-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Korçës, pasi akuzohet për organizimin e lotarive të palejueshme, sipas ligjit të qeverisë Rama, që ka hyrë në fuqi më 1 janar. Policia bën me dije se i proceduari është shtetasi me iniciale XH.G dhe ushtronte aktivitetin e paligj

 Zbulohen dy ngjarjet e rënda kriminale ku policia luajti blofin
  • 2019-04-02

 Zbulohen dy ngjarjet e rënda kriminale ku policia luajti blofin

Vrasja e Jurgen Kurtit, 26-vjeçarit të njohur gjerësisht si menaxher i VIP-ave në zemër të kryeqytetit, ishte një ngjarje tepër e rëndë kriminale, të cilën për çudi Policia e Shtetit e zbardhi në kohë rekord. U desh rreth një javë që Uniformat Blu të çonin në pranga 3 nga autor

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

Shpërndante kokainë në lokalet e Tiranës, arrestohet i riu
  • 2019-03-29

Shpërndante kokainë në lokalet e Tiranës, arrestohet i riu

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në formë dozash në Tiranë dhe vihet në pranga një person. Seksioni për hetimin e markotikëve gjatë orëve të vona të mbrëmjes së kësaj të enjte, u arrestua G. X., 23 vjeç, banues në Tiranë. I riu ishte në vëzhgim dhe në ndj

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë
  • 2019-03-27

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë

Një person është vënë në prangat e policisë së Lushnjës, pas denoncimit të bërë në polici nga një qytetar anonim. Mbi bazën e informacioneve të mara nga qytetarët, patrulla e policisë së komisariatit Lushnje, ushtroi kontroll në mjetin tip Volkswagen që drejtohej nga 38-vjeçari