Rezultate te kerkimit per termin: +Union

Meta: total 1000 / total_found 2239 / time 0.001 / keyword[0] union / docs[0] 2239 / hits[0] 3278 /
Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar
  • 2017-06-20

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar

Në ambientet e Forcës Ajrore në Farkë, u zhvillua sot ceremonia e kthimit të ekuipazhit të helikopterit Cougar të Forcës Ajrore, i cili ishte pjesë e stërvitjes shumëkombëshe Saber Junction 17 dhe Combined Resolve VIII, që u zhvillua në Gjermani nën drejtimin e Shteteve të Bashkuara

No Pic available
  • 2017-06-19

Fajon: Mos premtoni data për liberalizimin e vizave

Eurodeputetja Tanja Fajon u kërkoi politikanëve të Kosovës që të ndërmarrin veprime vendimtare nëse duan që qytetarët e tyre të gëzojnë udhëtimin pa viza në zonën Shengen. Raportuese për Kosovën në Parlamentin Europian për procesin e liberalizimit të vizave, Fajon, gjatë një i

Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje
  • 2017-06-15

Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje

Ky koleksion me foto të rralla është publikuar në faqen e studiuesit Robert Elsie dhe janë realizuar në vitin 1922 nga Rozë Uajlldër Llejn. Fotot kryesisht janë nga Shqipëria e Veriut. Robert Elsie Nga Robert Elsie Koleksioni fotografik i Rozë Uajlldër Llejnit Rozë Uajlldër Llejn Shkri

No Pic available
  • 2017-06-14

Hiqen tarifat roaming për vendet anëtare të BE

Pas një dekade debat, Komisioni Europian vendosi të çlirojë nga tarifat romaing të gjithë shfrytëzuesit e telefonisë celulare në Bashkimin Europian. Duke nisur që nesër, 15 qershor, të gjithë operatorët e rrjeteve të telefonisë celulare në Bashkimin Europian do të ndalohen të ngar

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë
  • 2017-06-11

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Tashmë ato janë lehtësisht të arritshme edhe nga Shqipëria, teksa një pjesë e madhe e agjencive turistike of

No Pic available
  • 2017-06-05

Mesazhi i Lunaçek: Mos votoni ata që nuk ju garantojnë heqjen e vizave

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Ulrike Lunacek ka dhënë një mesazh për qytetarët e Kosovës në kohën kur vendi është në fushatë zgjedhore, shkruan Zeri. Lunacek ka bërë thirrje të mos votohen njerëzit të cilët nuk iu garantojnë qytetarëve të Kosovës se do ti p

Bankat dëmtuan klientët me kontrata të paligjshme
  • 2017-05-31

Bankat dëmtuan klientët me kontrata të paligjshme

Ola Xama | BIRN  Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se një numër bankash të nivelit të dytë në Shqipëri, përdorin praktika të debatueshme dhe shpesh të paligjshme për ti detyruar klientët e tyre të nënshkruajnë marrëveshje me dëm ekonomik për ta ndërkohë që autoritetet