Rezultate te kerkimit per termin: +Unionit

Total: 5685
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.783Z

Armenia i bashkohet Unionit Doganor

  Presidenti i Armenisë, Serzh Sarkisian, ka deklaruar se vendi i tij ka vendosur që ti bashkohet Unionit Doganor, të udhëhequr nga Rusia. Sarkisian ka thënë se Armenia është gjithashtu e gatshme për të marrë pjesë në formimin e unionit ekonomik euroazaiatik. Ai i ka bërë këto k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.644Z

Ndoka bashkon demokristianët, President i Unionit Zef Bushati

Demokristianët kanë formalizuar bashkimin e paralajmëruar prej kohësh.Të shtunën drejtuesit e partive demokristiane në një konferencë të përbashkët nga zyra e PDK, shpallën themelimin e Unionit Demokristian Shqiptar. Unioni Demokristian Shqiptar, i sapo krijuar do të drejtohet nga Zef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.098Z

Berisha zgjidhet kryetar i Unionit të Anglofonëve

Kryeministri Berisha mori pjesë dje në ceremoninë e organizuar me rastin e hapjes së Unionit të Anglofonëve të Shqipërisë. Në këtë ceremoni merrnin pjesë Lordi Alan Uatson, kryetar i Unionit Botëror të Anglofonisë, ambasadorja e Britanisë së Madhe në Shqipëri, zonja Fiona Mek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.671Z

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Unionit te Gjyqtarëve

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Unionit te Gjyqtarëve. Shoqata dhe Unioni i Gjyqtarëve i kërkoi Gjykatës Kushtetuese shfuqizimin e ligjit për Statusin e Gjyqtarit dhe shpalljen e tij antikushtetues, ndërsa rendisin edhe faktet që sipas tyre ligji shkel Kushtetutën. Sipas tyre, c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.512Z

Sahitaj, nënkryetar i Unionit Botëror të Shkrimtarëve

Nga Express më 15 dhjetor 2010 në ora 10:07 Unioni i Kritikëve ndërkombëtarë, me seli në Francë, ka përfunduar punimet e simpoziumit me temën ‘Të dehurit dhe poezia’, ku në këto takime të letërsisë botërore Kosovën e përfaqësuan Reshat Sahitaj dhe Ali Podrimja. Gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.919Z

Barroso kërkon krijimin e unionit bankar

Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso ka kërkuar progres të shpejtë në krijimin e unionit bankar të BE-së, që konsiderohet i rëndësishëm në stabilizimin e sistemit financiar të Brukselit. Barroso ka deklaruar se Unioni i 28 shteteve duhet patjetër ta kompletojë projekti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.477Z

Ndahen çmimet e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, në prezencën e dy ish-presidentëve të Kosovës dhe Shqipërisë, Fatmir Sejdiu dhe Alfred Mojsiu, ndau sot në Prizren, çmimet "Vangjush Gambeta" për raportin më të mirë ekonomik, të botuar në media në trojet shqiptare, gjatë vitit 2015 si dhe çmimet e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama