Rezultate te kerkimit per termin: +Unitet

Total: 4375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.706Z

Bisedimeve u duhet unitet

Nëse Serbia kërkon autonomi për serbët e Kosovës, duhet të përgatitet për autonominë e shqiptarëve në Serbi, ka thënë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i cili, gjithashtu ka kërkuar unitet brenda partive politike para se të hyhet në bisedimet e reja me Serbinë.Duke f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.391Z

Para Samitit, thirrje Greqisë për unitet kombëtar

Udhëqehësit ndërkombëtar kanë bërë thirrje për unitet në Greqi përpara takimit ekonomik të G20 në Kanë të Francës. Angela Merkel mori pjesë në një darkë përpara nisjes së Samitit të G20 me figura të tjera të larta, organizuar nga presidenti francez, Nicolas Sarcozy. Urgjenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.636Z

Partia Drejtesi dhe Unitet

Deklaratat Rasti i fundit i zhvarrimit te eshtrave te shqiptareve ne fshatin e Boboshtices perben nje akt barbar dhe te paprecedente qe kalon cdo kufi njerezor. Kjo eshte nje fyerje e rende qe i behet jo vetem kujtimit te tyre por edhe dinjitetit te cdo shqiptari. PDU vlereson se duhet nje nderhyrj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.724Z

Terry kërkon unitet nga bashkëlojtarët

Kapiteni i Chelseat, John Terry beson se blutë mund të fitojnë trofe këtë sezon, por për të ndodhë kjo ekipi duhet të jetë i bashkuar dhe i qëndrueshëm në paraqitjet. "Do t'u them se çfarë na duhet dhe çfarë dëshirojmë më së shumti në vitin 2009. Së pari kemi nevoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.520Z

Deputeti Idrizi krijon Partinë për Drejtësi dhe Unitet

Sipas tij Partia Drejtësi dhe Unitet do të ketë prioritet çështjen çame. “Partia për Drejtësi dhe Unitet synon të veprojë si parti e pozicionuar në mbrojtje të interesave kombëtarë, të zgjidhjes së çështjes kombëtare, në veçanti të çështjes &cc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.195Z

Gruevski: Unitet per ceshtjen e emrit

Kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski ka kerkuar unitet te partive politike per zgjidhjen e ceshtjes se emrit kushtetues. Gruevski ka bere thirrje per bashkim dhe per shmangie te dizinformimit, ne menyre qe te mbrohen, sic tha ai, interesat kombetare te vendit. “Se shpejti do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.383Z

Partia Drejtësi dhe Unitet: Zgjidhje ligjore për çështjen çame

Tiranë, 11 Dhjetor NOA - Kanë mbërritur dje në Tiranë përfaqësues të një prej firmave ligjore britanike të thirrur nga Partia Drejtësi dhe Unitet, me qëllim njohjen e çështjes çame dhe krijimin e dosjes së domosdoshme për ndjekje ligjore të kësaj çështjeje në gjykatat ndërkomb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama