Rezultate te kerkimit per termin: +Univers

Meta: total 1000 / total_found 1076 / time 0.000 / keyword[0] univers / docs[0] 1076 / hits[0] 1475 /
Horoskopi: si të joshni në bazë të shenjës së zodiakut
  • 2019-04-10

Horoskopi: si të joshni në bazë të shenjës së zodiakut

Trupi, mendja apo shpirti? Yjet na mësojnë të magjepsim këdo që na intereson, duke shfrytëzuar shenjën tonë të horoskopit. Shumë shpesh pyesim se si ta joshim dikë. Ka strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe ta bindim atë që të shoqërohet me ne. Për disa

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

KUSH ËSHTË DEZHURNI NË QIELL?
  • 2019-03-20

KUSH ËSHTË DEZHURNI NË QIELL?

Nga Fadil LEPAJA E dini përse, të shumtën e rasteve nuk dëgjohen lutjet e juaja, të cilat i drejtoni në qiell? Varet kush qëllon kujdestar atje lartë. Zoti i juaj apo i tyre?! Kjo natyrisht është veç një barsoletë, nga koha kur ende mund të bëhej shaka me qiellin. Ju mund të luteni p

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

No Pic available
  • 2019-02-09

Kiço Blushi, shkrimtari që do të mungojë

Kiço Blushi, një personazh me një kontribut të rëndësishëm në historinë e letrave dhe mendimit shqip pas viteve 70-të, u shua të premten pas një sëmundjeje të gjatë. Dramaturg, shkrimtar, skenarist, publicist, Blushi kishte gjithë cilësitë e një intelektuali të angazhuar, që i f

No Pic available
  • 2019-02-09

Si evoluojnë organizmat? Ja eksperimenti që zgjat 500 vjet!

Është testi më i gjatë në histori dhe do të përfundojë më 30 qershor 2514. Shërben për të kuptuar kufijtë e jetëgjatësisë dhe si mund të zhvillohen dy lloje të baktereve në distancë kohore. Më 30 qershor 2514, dikush do të hapë për herë të fundit kutinë e lashtë të ruajt

Top Story/ Si i shpëtuan drejtësisë Çapjat dhe Muça, për akuzën e vrasjes
  • 2019-01-31

Top Story/ Si i shpëtuan drejtësisë Çapjat dhe Muça, për akuzën e vrasjes

Më 8 qershor 2018 Florenc dhe Bledar Muça do të jenë sërish objekt i kronikës së zëzë. Këtë herë përballja ishte me policinë e shtetit, efetivat e së cilës ishin urdhëruar të mbanin nën vëzhgim fisin Çapja. Rreth orës 18.50, mjeti i dy punonjësve të forcave operacionale ndo