Rezultate te kerkimit per termin: +Universitete

Meta: total 1000 / total_found 6441 / time 0.003 / keyword[0] universitete / docs[0] 6441 / hits[0] 9354 /
Kapitene Ana, ushtarakja që ka kryer misione edhe në Afganistan
  • 2019-04-06

Kapitene Ana, ushtarakja që ka kryer misione edhe në Afganistan

Kapitenia Ana Allani nuk e kishte menduar ndonjëherë kur ishte fëmije se, një ditë do të ishte pjesë e Forcave të Armatosura. Uniforma që veshi 4 vite në kolegj, me sa duket i diktuan rrugëtimin në të ardhmen. Në vitin 2004 nisi udhën drejt ushtrisë. Përpos 4 universitete që konkur

No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

No Pic available
  • 2019-03-30

Karta e Studentit/ Veliaj: Tirana e ka gati! Ja 40 shërbimet që ofrohen

Bashkia e Tiranës do të jetë e para në rang vendi që do të ketë gati kartën e studentit. I pranishëm në konferencën Studime akademike mbi sjelljen njerëzore, edukim dhe shkenca sociale të Universitetit Mesdhetar, Veliaj dha lajmin e mirë se javën e ardhshme do të bëhet prezantimi i

Banda e Edi Ramës, PD nxjerr fotot: Ja policët e infiltruar në protestë
  • 2019-03-28

Banda e Edi Ramës, PD nxjerr fotot: Ja policët e infiltruar në protestë

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka publikuar disa foto që sipas tij, janë të policëve që janë infiltruar për të fotografuar protestuesit e opozitës. Ai shprehet se të infiltruarit në protestë janë banda të Edi Ramës që përndjekin të rinjtë dhe të rejat që protestojnë p

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!
  • 2019-03-19

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!

Ish- deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka bërë një analizë të largimit të të rinjve nga Shqipëria. Sipas tij, janë disa arsye që po i detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin dhe fajtore për këtë është qeveria. Kjo e fundit, nuk e ka fokusin tek të rinjtë dhe nuk iu jep asnjë

Kryemadhi e ashpër me Fleckenstein: Uroj të ketë qenë esëll! U çua nga tavolina kur i përmenda dosjen 339
  • 2019-03-07

Kryemadhi e ashpër me Fleckenstein: Uroj të ketë qenë esëll! U çua nga tavolina kur i përmenda dosjen 339

Monika Kryemadhi ishte e ftuar mbrëmë në emisionin Opinion, ku foli në lidhje me aktualitetin politik në vend. Kryetarja e LSI-së ka qenë tepër e ashpër me eurodeputetin gjerman Knut Fleckenstein. Pasi tregoi se çfarë ndodhi në takimin me eurodeputetët, ajo tha se Fleckenstein nuk ës

Shuhet studiuesi amerikan i shqipes Eric P Hamp
  • 2019-02-18

Shuhet studiuesi amerikan i shqipes Eric P Hamp

Eric P Hamp linguisti i njohur amerikan i lidhur fort me kulturën shqiptare është shuar në moshën 99 vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga Akademia e Shkencave të Shqipërisë e cila shprehet se studimeve shqiptare tashmë do u mungojë një prej indoeuropeistëve, ballknolog e albanolog nga më