Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetet +Perendimore

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.000 / keyword[0] universitetet / docs[0] 9191 / hits[0] 17325 / keyword[1] perendimore / docs[1] 3896 / hits[1] 4980 /
Antiamerikanizmi i ri ne Turqi
  • 2016-08-16

Antiamerikanizmi i ri ne Turqi

Transmetuar me 16082016 - 0500 Nga Bordi Editorial i The New York Timesbr br E tronditur nga nje perpjekje per grusht shteti qeveria e Turqise dhe shume prej qytetareve te saj jane kapluar prej deshperimit per te gjetur dike qe ta

Rama Spranoj vendet e rezervuara Basha Do reforme pro korrupsion
  • 2016-06-15

Rama Spranoj vendet e rezervuara Basha Do reforme pro korrupsion

Transmetuar me 14062016 - 1734 Tirane 14 qershor 2016 NOAal - Kryeministri Edi Rama ka pershendetur punen e Komisionit te Posacem per votimin qe u be sot per reformen ne drejtesi si dhe ka falenderuar ambasadoret e huaj per ndihmen e tyre qe kane dhene per

A eshte perfshire Kosova ne ISIS
  • 2015-12-16

A eshte perfshire Kosova ne ISIS

Transmetuar me 16122015 - 0345 PUBLICITET Nga Jakup Krasniqibr br Per te saten here po thuhet se Kosova eshte e perfshire ne ISIS Akuza te tilla vijne nga armiq apo edhe individe te ndikuar nga ta te cilet po akuzojne per ro

Aspekte te kolonializmit elektronik
  • 2015-07-25

Aspekte te kolonializmit elektronik

Transmetuar me 25072015 - 0533 Nga Fatos Salliu PhDbr br Pas 11 shtatorit 2001 kenaqesia e mjaft kombeve qe perkoi me fundin e luftes se ftohte dhe renien e komunizmit ngriu papritur kur terrorizmi u shfaq si nje armik i ri ne arenen globale Se bashku

Qeveria greke Pakete zgjidhjesh per detin dhe ceshtjet e tjera pezull
  • 2015-06-12

Qeveria greke Pakete zgjidhjesh per detin dhe ceshtjet e tjera pezull

Transmetuar me 11062015 - 1713 Ministri i Puneve te Jashtme te Greqise Nikos Kotzias duke folur sot nga Londra Lajme te lidhuraLonder debat mes ambasadorit shqiptar dhe ministrit te Jashtem grek PUBLICITET Qeveria e Greqise

No Pic available
  • 2015-05-29

Mbrapshtitë e vizitës së Vuçiçit

(New York) Shtatë muaj pas vizitës se Edi Ramës në Beograd ,erdhi vizita e Kryeministrit të Serbisë Aleksandër Vucic në Tiranë,vizita e parë e një kryeministri serb në Shqipëri. Kjo ndodhi në një kohë tensionesh të theksuara në rajon dhe të një aktiviteti ndër kryeministror p

Strategjia e munguar per shtetin modern
  • 2014-12-19

Strategjia e munguar per shtetin modern

e Enjte 18 Dhjetor 20142005 pm p classwp-caption-textROMEO GURAKUQISSSAbrASSROMEO GURAKUQI  brKoha ne te cilen po jetojme po e perforcon edhe me teper bindjen se Shqiperia e ka te veshtire te perparoje ne demokraci dhe liri pa nje mbeshtetje te fuqishme politike dhe ekonomike