Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetet

Total: 9208
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.587Z

Universitetet private

Pak javë para se të nisë viti i ri akademik, Ministria e Arsimit ka kërkuar që të gjithe universitetet private të bëjnë publike stafet akademike, të cilët më së shumti janë pjesë edhe e universiteteve publike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Braktisin universitetet private

Edhe pse i kan nisur studimet n njrin prej universiteteve t shumta private, plot 300 student, duan ta mbarojn shkolln e lart n universitete publike. N rektoratin e Universitetit t Tirans, kan mbrritur 300 dosje, t cilat do t shqyrtohen, pr t marr m pas nj vendim, nse kta student do t pranohen ose n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.505Z

Universitetet, MASHrikthen akreditimet

TIRANË - Pesëmbëdhjetë universitetet publike në vend dhe 44 private do t’i nënshtrohen nga e para procesit të akreditimit. Mësohet se ministrja e re e Arsimit, Lindita Nikolla, do të nisë sërish nga e para prrocesin që mat cilësinë e diplomave që ofrojnë shkollat e larta në ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.298Z

Universitetet nuk janë “kështjella”!

Universiteti është qendër e madhe ku studiohet, kërkohet, komunikohet, punohet për shkencën dhe edukimin. Universitetet tek ne po zhvillohen shumë shpejt dhe tashti kemi universitete publike dhe private. Gjithashtu, studentët shqiptarë studiojnë në universitetet më prestigjioze të Per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.218Z

Europa, SHBA dhe universitetet

  Vëzhgimet e kryera kohët e fundit i vendosin universitetet amerikane para atyre evropiane. Përballë konkurencës edhe nga Kina, Evropa ka vënë si afat përfundimtar vitin 2010 për të rritur standartet. Po çfarë duhet bërë për të siguruar kurse më të mira dhe studentë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.406Z

Universitetet private jashte kontrollit

Universitetet private hapen me qellimin qe ata te cilet nuk hyjne dot ne universitetet publike, te shkojne ne ato private, keshtu e justifikoi ministri i arsimit, hapjen e 23 universiteteve private,pa dhene shpjegime per cilesine e tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Universitetet private kthehen në jofitimprurëse

Si duhet bërë reforma e re e financimit sipas këshilltarit britanik të qeverisë, Quentin Thompson. Çfarë sugjeron ai dhe cilët janë hapat që duhet të ndërmerren N tentativ pr t hartuar draftin e ri t reforms s financimit, qeveria shqiptare ka krkuar nga akademiku i nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama