Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetet

Meta: total 1000 / total_found 9191 / time 0.004 / keyword[0] universitetet / docs[0] 9191 / hits[0] 17325 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë
  • 2019-03-10

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë

Një ironi therëse ka përdorur ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi për të shënjestruar ministren e re të Arsimit, Besa Shahini. Duke sjellë në vëmendje epitetet që kanë dalë në media dhe rrjetet sociale për Vangjush Dakon, Mimi Kodhelin apo edhe vetë kryeministrin Edi Rama, si Skënderb

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?
  • 2019-03-10

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?

Ishin protetat m t ashpra deri tani kundr presidentit n mosh t thyer Bouteflika: Dhejtra mijra protestuan paqsisht vetm n Algjer, edhe pse autoritet donin t’i ndalonin. Por m pas atmosfera u prshkallzua. Prleshje n rrug, 200 t plagosur, nj muze i plakitur: N valn e protests masive kundr presid

Kryemadhi e ashpër me Fleckenstein: Uroj të ketë qenë esëll! U çua nga tavolina kur i përmenda dosjen 339
  • 2019-03-07

Kryemadhi e ashpër me Fleckenstein: Uroj të ketë qenë esëll! U çua nga tavolina kur i përmenda dosjen 339

Monika Kryemadhi ishte e ftuar mbrëmë në emisionin Opinion, ku foli në lidhje me aktualitetin politik në vend. Kryetarja e LSI-së ka qenë tepër e ashpër me eurodeputetin gjerman Knut Fleckenstein. Pasi tregoi se çfarë ndodhi në takimin me eurodeputetët, ajo tha se Fleckenstein nuk ës

Mandati i Hajdarit, avokati: Liderja e re e opozitës pro-amerikane
  • 2019-03-03

Mandati i Hajdarit, avokati: Liderja e re e opozitës pro-amerikane

Politikani dhe  avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar arsyen sipas të cilit deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari nuk ka pranuar që të dorëzojë mandatin. Sipas Ngjelës, mospranimi i vajzës së Azem Hajdarit për të lënë mandatin e deputetes, mund të kthehet në një ri

Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë
  • 2019-02-22

Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka publikuar skandalin e radhës. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Muka ka treguar se vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha ka një artikull 100% plagjiaturë. Ai tregon edhe dokumentet përkatëse, të cilat sipas Mukës vërtetojnë se punimi

No Pic available
  • 2019-02-09

Si evoluojnë organizmat? Ja eksperimenti që zgjat 500 vjet!

Është testi më i gjatë në histori dhe do të përfundojë më 30 qershor 2514. Shërben për të kuptuar kufijtë e jetëgjatësisë dhe si mund të zhvillohen dy lloje të baktereve në distancë kohore. Më 30 qershor 2514, dikush do të hapë për herë të fundit kutinë e lashtë të ruajt