Rezultate te kerkimit per termin: +Universiteti +Bujqsor

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] universiteti / docs[0] 12034 / hits[0] 21445 / keyword[1] bujqsor / docs[1] 42 / hits[1] 56 /
No Pic available
  • 2010-06-11

Universitetet, 10-20% më shumë kuota se një vit më parë

Universitetet publike kanë propozuar në total 22000 kuota M shum kuota se nj vit m par do t ket gjat ktij viti akademik, bjn t ditur burime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. Kjo, jo vetm pr shkak t numrit rekord t propozimeve t ardhura nga universitetet, por mbi t gjitha, p

No Pic available
  • 2010-05-27

Kur në Ballkan tregohej vetëm forca

Dijetari Stavro Skendi, i konsideruar në të gjallë dekani i studimeve ballkanike në SHBA, që krijoi bazën e albanologjisë, nuk shkroi në shqip, por fatkeqësisht ende snjihet e svlerësohet sa çduhet Ngjarjet q uan n Luftn e Par Botrore i nxorn popujt e Ballkanit n radhn

No Pic available
  • 2010-05-25

Formulari, A2, 270 degët ku do të aplikojnë maturantët

Standard boton listën e degëve të universiteteve publike, që do të mund të përzgjidhen në formularin A2 270 deg n 13 universitete publike do t ken mundsi t przgjedhin maturantt kt vit, ndr 10 degt e tyre t preferuara n formularin A2. Krahas degve t vjetra, vetm gjat ktij v

No Pic available
  • 2010-04-17

Arsimi i lartë, modeli i ri mbyll universitetet private

Sistemi i ri i financimit q po shqyrtohet nga Ministria e Arsimit ka ngritur nj sr pikpyetjesh pr botn akademike, e cila ka propozuar mnyrn se si ky model mund t mbijetoj n Shqipri. A duhet q t financohen institucionet private fitimprurse? Kush do t jet mnyra e shptimit t univer

No Pic available
  • 2008-11-01

MASH: Publikohen sot koeficientt e Maturs

Lidhur me publikimin e koeficientve t lndve me zgjedhje dhe shkolls s mesme, drejtoresha e Politikave t Arsimit t Lart Elida Hoxha u shpreh sot se informacioni u sht drguar tashm universiteteve dhe u sht krkuar atyre prcaktimi i koeficientve si pr lndt me zgjedhje, ashtu edhe pr llojin e shkolls s m

Universitetet, këtë vit pranohen 20.000 studentë të rinj
  • 2008-07-19

Universitetet, këtë vit pranohen 20.000 studentë të rinj

Tiranë-Numri total i studentëve të rinj që do të pranohen këtë vit akademik në universitete shqiptare është 20 mijë studentë. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, pas kalimit më parë të shifrave të pranimit në Ministinë e Arsimit dhe Shkencës. Nu