Rezultate te kerkimit per termin: +Universiteti +Politeknik

Meta: total 721 / total_found 721 / time 0.001 / keyword[0] universiteti / docs[0] 11578 / hits[0] 20741 / keyword[1] politeknik / docs[1] 1445 / hits[1] 2427 /
No Pic available
  • 2017-01-26

BOOM denoncon: Laboratorët në fakultete me materiale të 1998

Praktika profesionale është një problem jo vetëm i shkollave të mesme, por edhe i fakulteteve. Studentët e disa degëve ankohen se kanë mungesë të mësimit në praktikë. Ata thonë se kanë mungesë të mjeteve laboratorike, shqetësim i cili mbështetet edhe nga pedagogët. Një prej peda

Shtetarët, darka dhe dreka luksoze për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri
  • 2016-12-22

Shtetarët, darka dhe dreka luksoze për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri

Gjel deti me përshesh, byrek në saç, gic furre, rosë me oriz, peshk në furrë, acuge, karkalec e oktapod zgare, qoftë peshku, friture ngjalash, ravioli me peshk, sepie e kallamarë. Rizoto e spageti me fruta deti, sallata mediterraneo, bukë misri me ajkë etj, etj. Verë e raki të cilësisë

No Pic available
  • 2016-12-22

Luksi i zyrtarëve në Shqipërinë e varfër: Darka dhe dreka të shtrenjta për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri

Gjel deti me përshesh, byrek në saç, gic furre, rosë me oriz, peshk në furrë, acuge, karkalec e oktapod zgare, qoftë peshku, friture ngjalash, ravioli me peshk, sepie e kallamarë. Rizoto e spageti me fruta deti, sallata mediterraneo, bukë misri me ajkë etj, etj. Verë e raki të cilësisë

Fiks Fare: Shtetarët, darka dhe dreka luksoze për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri
  • 2016-12-21

Fiks Fare: Shtetarët, darka dhe dreka luksoze për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri

Gjel deti me përshesh, byrek në saç, gic furre, rosë me oriz, peshk në furrë, acuge, karkalec e oktapod zgare, qoftë peshku, friture ngjalash, ravioli me peshk, sepie e kallamarë. Rizoto e spageti me fruta deti, sallata mediterraneo, bukë misri me ajkë etj, etj. Verë e raki të cilësisë

Universitetet nuk plotesojne kuotat
  • 2016-10-31

Universitetet nuk plotesojne kuotat

var fbShare url httpvizionplusaluniversitetet-nuk-plotesojne-kuotatsize smallbrbrNe universitete ka kuota bosh por nuk ka kandidate ne pritje Me kete situate po perballen shkollat e larta publike edhe pas raundit te dhjete te pranimeve  Rektori i universitetit politeknik Andrea Maliqari tregon

No Pic available
  • 2016-10-21

Universitetet braktisen nga studentët, i ndëshkon formula e re

Në ditën e parë të shkollës, 10 mijë kuota në universitetet publike janë ende të paplotësuara, një situatë kjo e pazakontë. Disa degë periferike rezultojnë të zëna, ndërsa degët dikur të parapëlqyera, si ekonomik apo teknologjia e informacionit janë bosh. Nga Esmeralda Keta /BI

Visho Ajazi Lika, roli në SHIK-un e Gazidedes. Çfarë fsheh ish- shefi i kundërzbulimit emigrant
  • 2016-10-06

Visho Ajazi Lika, roli në SHIK-un e Gazidedes. Çfarë fsheh ish- shefi i kundërzbulimit emigrant

E shkuara e kreut të institucionit kryesor të sekreteve në Shqipëri, Visho Ajazi Lika, është rrethuar gjithnjë me një tis misteri. Dyshimet për të shkuarën e mjegullt të kreut të SHISH, i kanë ngritur vetë anëtarët e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, duke nisur që nga roli i