Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetin +Shtetror

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] universitetin / docs[0] 18427 / hits[0] 25815 / keyword[1] shtetror / docs[1] 392 / hits[1] 550 /
No Pic available
  • 2013-10-07

Sot 162 mijë studentë e 10 mijëpedagogë nisin vitin akademik

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/ Nuk nis shkolla tek Fakulteti Ekonomik TIRANË - Sot nisin studimet 162 mijë studentë dhe mbi 10 mijë pedaogogë në të gjitha universitetet shtetërore dhe private të vendit nisin vitin e ri akademik 2013-2014.

No Pic available
  • 2013-10-06

Nesër, mbi 162 mijë studentë nisinvitin akademik, por jo Ekonomiku

Të tjera rreth shkrimit /VD TIRANË - Studentët e cilklit 3-vjeçar dhe ata të vitit të parë master të Fakultetit të Ekonomisë në Universitetin shtetëror të Tiranës, ndyshe nga fakultetet dhe universitet e tjera në vend nuk e nisin nes

Debati i republikaneve Kritika ndaj presidentit Obama replika ndaj njeri tjetrit
  • 2011-08-12

Debati i republikaneve Kritika ndaj presidentit Obama replika ndaj njeri tjetrit

Tete kandidatet e deklaruar republikane qe konkurojne per emerimin e Partise Republikane per ne zgjedhjet e 2012-tes zhvilluan mbreme ne shtetin Ijova nje debat qe u transmetua ne television gjithe vendin. Ata e shfrytezuan debatin per te kritikuar punen e presidentit Obama per rimekembjen e ekonomi

No Pic available
  • 2010-08-18

Prishtina rrit kuotat për studentët nga Presheva

Masat Ministri i Arsimit t Kosovs, Enver Hoxhaj, ka premtuar rritjen e numrit t studentve preshevar n Universitetin Publik t Prishtins. Ministri Hoxhaj ka pritur kryetarin e Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me t cilin ka biseduar pr shum shtje q kan t bjn me arsimimin e shqiptarve q jetojn n Lugin

No Pic available
  • 2010-08-16

Koha kur i thurnim poezi Titos

Podrimja: Përballemi me krim kulturor! “Un, para se t merresha me shkrime, merresha me sport. Isha notues, nj ndr m t njohurit, jo vetm n Kosov, por edhe jasht Kosovs. Por, un rastsisht kam hyr n letrsi. Nj mik imi shkruante poezi dhe ai vinte t m shihte mua kur krceja nga

No Pic available
  • 2010-07-16

UT nxjerr të metat e sistemit të ri të financimit

Universiteti i Tiranës ka përgatitur një draft për problemet e aplikimit të sistemit të financimit kilian për arsimin e lartë shqiptar Nj grup pune i ngritur nga Universiteti i Tirans pr t analizuar pasojat e aplikimit t sistemit kilian n arsimin e lart shqiptar ka prgatit

No Pic available
  • 2010-05-26

Zbardhet historia e Ballkanet mes tre perandorive

Një vështrim perëndimor mbi historinë e Ballkanit, botim i Naimit - shtëpi botuese dhe studio letrare në bashkëpunim me universitetin A. Xhuvani, Elbasan Nj vshtrim perndimor mbi historin e Ballkanit. Kshtu mund t cilsohet monografia shkencore “Ballkanet mes tre peran