Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetin +Tenesi

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.023Z

Vrasja e marinsave në Tenesi

Marinsi amerikan që u qëllua dy ditë më parë në një bazë ushtarake në Chattanooga, Tennessee, vdiq sot, duke çuar në pesë numrin e viktimave në sulm. Organet amerikane të hetimit po përpiqen të përcaktojnë nëse i dyshuari për vrasjen e marinsave, kishte lidhje me terrorismin nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.840Z

I akuzuari: Nuk i kam thyer fjalëkalimin Sara Peilin

Biri i një politikani demokrat gjendet nën akuzë për thyerjen e fjalëkalimit të adresës personale elektronike të kandidates për postin e zëvendëspresidentes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Sara Peilin. Në një prej sallave të gjykatës së Noksvillit, në Tenesi të SHBA-së, 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.633Z

Obama-McCain, gati per sfiden e dyte

Kandidatet per ne Shtepine e Bardhe do te perballen ne debatin e dyte televiziv, ndersa fushata ka arritur tonet me te ashpra. Sondazhi i Reuters/ZOGBI dhe CBS tregon ne avantazh kandidatin demokrat Barack Obama me 4 pike ndaj kundershtarit republikan. Nje tjeter sondazh, ai i CNN tregon gjithasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.045Z

Femijet, dhimbjet e barkut dhe depresioni

Nese femija ka dhimbje te shpeshta barku, kjo mund te jete shenje e problemeve te shendetit mendor ne te ardhmen. Dhimbja e barkut eshte ankese e zakonshme nga nje femije. Nese dhimbjet e barkut jane te shpeshta, nje studim i ri i ve mjeket pediater dhe prinderit ne gjendje alarmi se dhimbje te till

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.975Z

Sherr për zarat, një i vdekur dhe dy të plagosur në Universitetin e Tenesit në SHBA

Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur gjatë të shtënave me armë zjarrin në Kampusin Universitar në Tenesi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas policisë së Nashville, ngjarja ndodhi rreth orës 23:00 me orën lokale, kurse shkak mendohet të jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.014Z

SHBA, vrasësi i 4 marinsave nuk ka lidhje me terrorizmin

Hetuesit federalë në Shtetet e Bashkuara kanë bërë të ditur se vrasësi i katër ushtarëve të marinës amerikane në Tenesi një ditë më parë nuk duket të ketë lidhje me ndonjë organizatë terroriste ndërkombëtare. Mohamed Jusuf Abdulazis, 24 vjeç, u qëllua për vdekje nga policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.130Z

Fizioterapia në ujë dhe aftësia për të ecur

Për njerëzit me vështirësi për të lëvizur, bota është një pistë e gjatë me pengesa. Edhe veprimet më të thjeshta mund të jenë një sfidë. Hipja në një autobus, marrja e një kutie konserve në një raft, të shkuarit në shkollë apo përdorimi i një banjoje pa u ndihmuar mund t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama