Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetin

Meta: total 1000 / total_found 17783 / time 0.008 / keyword[0] universitetin / docs[0] 17783 / hits[0] 24945 /
Televizioni Ora News transmetim maratonë për zgjedhjet
  • 2017-06-25

Televizioni Ora News transmetim maratonë për zgjedhjet

Një transmetim maratonë në televizonin Ora News për procesin zgjedhor të 25 qershorit. 250 gazetarë dhe operatorë në terren do të sjellin për shikuesit çdo detaj të zgjedhjeve. Ndërkohë 350 të dërguar për Exit Pollin, e mundësuar nga IPR marketing dhe Universiteti i Tiranës do të

No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

Televizioni Ora News, nesër një transmetim maratonë
  • 2017-06-24

Televizioni Ora News, nesër një transmetim maratonë

Një transmetim maratonë në televizonin Ora News për procesin zgjedhor të 25 qershorit. 250 gazetarë dhe operatorë në terren do të sjellin për shikuesit çdo detaj të zgjedhjeve. Ndërkohë 350 të dërguar për Exit Pollin, e mundësuar nga IPR marketing dhe Universiteti i Tiranës do të

Disa këshilla për të eliminuar erën e keqe të djersës
  • 2017-06-22

Disa këshilla për të eliminuar erën e keqe të djersës

Djersa është e përbërë nga 99% ujë dhe disa elektrolite. Era e pakëndshme nis në momentin kur djersa krijon kontakt me florën bakteriale Përbërësit e djersës sonë Nuk është e vërtetë që djersa irriton lëkurën. Është një mit që duhet të hidhet poshtë, shpjegon Marcello Mont

No Pic available
  • 2017-06-21

Dash Shehi i çudit të gjithë: Në administratë vetëm tironsit

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka thënë se gjatë kohës që punonte në administratë i zgjidhte nëpunësit sipas shkollimit të tyre. Sipas tij në administratë duhet të punësohen vetëm personat që kanë mbaruar gjimnazin në kryeqytet. Çdo vend që krijohet në shtet, nuk është vend pune,

Është koha të veshim shapkat, por kujdes nga ato me gisht
  • 2017-06-21

Është koha të veshim shapkat, por kujdes nga ato me gisht

Ja arsyet se pse janë të dëmshme Temperaturat rriten dhe ne më në fund mund të veshim rrobat verore. Por kujdes … shapkat me gisht nuk duhet në asnjë mënyrë të përdoren. Dhe kjo jo për arsye stili, por për shëndetin tonë, pohon Jackie Sutera, zëdhënëse e Shoqatës Amerikane

No Pic available
  • 2017-06-20

Rama: Rrisim ekonominë, rilindim fshatrat. Komenton foton Basha-Trump

Nga Elbasani, në mitingun përmbyllës të socialistëve, kryeministri Edi Rama u ktheu përgjigje kritikëve të programit të rilindjes urbane. Rama: Shumëkush sidomos ata që kanë privilegjin e një mikrofoni, ekrani, e një portali janë vërsulur dhe sulmojnë programin tonë të rilindjes u