Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetit +Bujqsor

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] universitetit / docs[0] 19633 / hits[0] 32032 / keyword[1] bujqsor / docs[1] 42 / hits[1] 56 /
No Pic available
  • 2010-06-20

Matura, sa pyetje do të ketë çdo kapitull në lëndët natyrore

Standard publikon numrin e pyetjeve për çdo kapitull në Fizikë, Kimi dhe Biologji Ndr lndt me zgjedhje t Maturs Shtetrore, m shum hapsir kan tri lndt e shkencave natyrore, t cilat marrin koeficiente maksimale n shumicn e fakulteteve t Universitetit t Tirans dhe t rretheve, si

No Pic available
  • 2010-04-17

Arsimi i lartë, modeli i ri mbyll universitetet private

Sistemi i ri i financimit q po shqyrtohet nga Ministria e Arsimit ka ngritur nj sr pikpyetjesh pr botn akademike, e cila ka propozuar mnyrn se si ky model mund t mbijetoj n Shqipri. A duhet q t financohen institucionet private fitimprurse? Kush do t jet mnyra e shptimit t univer

No Pic available
  • 2010-02-10

Vrasje me thika në Kamëz, vdes 25-vjeçari

Robert Artndrecaj 25 vje ka mebtur i vdekur pasi sht goditur disa her me thik. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 18.00 pran Universitetit Bujqsor t Kamzs, ku dy persona e kan goditur disa her me thik n trup 25-vjearin. Policia e cila ka mbrrritur menjher n vendngjarje, ka arrestuar njrin prej autorve, i