Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetit +Politeknik

Meta: total 976 / total_found 976 / time 0.001 / keyword[0] universitetit / docs[0] 19106 / hits[0] 31235 / keyword[1] politeknik / docs[1] 1460 / hits[1] 2449 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Mehmetaj i kthehet Nikollës: Unë sjam moj vajzë. Përgjigjet ish-ministrja

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj janë përplasur në distancë për reformën në arsim. Pas reagimit të sotëm të Nikollës, deputetja Mehmetaj i ka kthyer përgjigje duke i thënë se ish ministrja ende nuk e kupton ligjin për arsimin e lartë dhe pas

No Pic available
  • 2017-06-05

Rriten pranimet te Bujqësori, 4896 kuota për vitin e ri akademik

Universiteti Bujqësor i Tiranës do të presë afro 5 mijë studentë të rinj në të trija ciklet e studimit, për vitin akademik 2017-2018. Drejtuesit e universitetit bëjnë të ditur se kanë kërkuar rrtije të pranimeve për studimet e nivelit bachelor dhe master. Sa i takon tarifave të st

Studentit me babain invalid i heqin bursën: Duhet dhe ndihmë ekonomike
  • 2017-05-26

Studentit me babain invalid i heqin bursën: Duhet dhe ndihmë ekonomike

Një student i Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike në Universitetin Politeknik të Tiranës denoncoi në emisionin BOOM në Ora News, heqjen me pa të drejtë të bursës. Andi tregon se ka të atin invalid dhe si rrjedhojë bën pjesë në kategorinë e studentëve që përjashtohen nga pagesa

No Pic available
  • 2017-05-25

TAP i prezanton studentëve të Universitetit Politeknik projektin dhe programin e praktikave profesionale

Gazsjellësi Trans Adriatik, TAP, organizoi sot një leksion të hapur për studentët e Universitetit Politeknik të Tiranës. Studentët u njohën me ecurinë, sfidat dhe mundësitë që paraqet projekti TAP për Shqipërinë por edhe për ata vetë. Leksioni i hapur u organizua në bashkëpunimin

No Pic available
  • 2017-04-12

Nishani dekoron Zenel Hoxhën me titullin Kalorës i urdhrit të Skënderbeut

Motivacioni i Dekorimit për Presidentin e Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike dhe ish-themelues i PD-së: Në shenjë vlerësimi ndaj kontributit të tij në lëvizjet demokratike të fillimviteve 90-të, për ndihmesën e vyer të dhënë përgjatë luftës për pavarësinë e Kosovës, si d

No Pic available
  • 2017-03-25

Sot festa kombëtare. Incidente në Athinë, Selanik e Patras

Në prag të festës kombëtare të Greqisë, që kremtohet më 25 mars, në dy qytetet kryesore të vendit, Athinë dhe Selanik, janë shënuar trazira dhe përleshje midis grupeve anarkiste dhe forcave të policisë. Në zonën rreth Universitetit Politeknik të Athinës, anarkistët sulmuan me gu

No Pic available
  • 2017-03-18

Athinë, përleshje midis anarkistëve dhe policisë

Qendra e Athinës është shndërruar sërish të premten në orët e vona të mbrëmjes në arenë përleshjesh midis grupimeve anarkiste dhe forcave të policisë. Anarkistët që ishin grumbulluar në mjediset e Universitetit Politeknik, sulmuan me koktejle molotov njësitë e trupave speciale q