Rezultate te kerkimit per termin: +Ur +Vajgurore

Meta: total 1000 / total_found 1452 / time 0.000 / keyword[0] vajgurore / docs[0] 1452 / hits[0] 2595 /
Gruaja bie kati i dytë, në gjendje të rëndë në spital
  • 2019-04-11

Gruaja bie kati i dytë, në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Beratit ku një grua ka pqërfunduar në spital pasi ka rënë nga kati i dytë I banesës së saj private. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Poshnjë në Urë Vajgurore, ndërsa e dëmtuara është identifikuar si Zamira Xhaxha

Tmerr në Berat, dy djemtë gjejnë të varur nënën në kasollen e bagëtive (Emri)
  • 2019-03-08

Tmerr në Berat, dy djemtë gjejnë të varur nënën në kasollen e bagëtive (Emri)

Një 64-vjeçare nga fshati Drenovicë në fshatin Kutalli të Urës-Vajgurore, i ka dhënë fund jetës ditën e sotme. Hava Shehu, nënë e 5 fëmijëve është gjetur e varur nga familjarët e saj në kasollen e bagëtive pranë banesës së saj. Ngjarja është shënuar mesditën e sotme dhe ka

Balla  Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë
  • 2019-03-02

Balla Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me ministrin e Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi dhe deputetin Niko Peleshi zhvilluan disa takime me Asambletë e zgjeruara në qytetet Berat, Kuçovë, Poliçan dhe Urën Vajgurore. Në fjalën e tij, Balla u shpreh se

PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat
  • 2019-02-16

PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat

Nisen autobusët nga Berati për në protestën e opozitës në Tiranë. Rreth 800 protestues nga PD-ja Berat dhe 300 nga LSI-ja,janë nisur drejt Tiranës,për tu bërë pjesë e protestës së opozitës që fillon në orën 11 përpara kryeministrisë. 8 autobusë dhe 150 mjete, autovetura, janë

Efektivja Ina Nuka surprizon fansen e vogël nga Ura Vajgurore (VIDEO)
  • 2019-01-29

Efektivja Ina Nuka surprizon fansen e vogël nga Ura Vajgurore (VIDEO)

Ina Nuka, efektivja e forcave Shqiponja që mbeti e plagosur gjatë protestës së banorëve të Astirit para Kuvendit, i ka bërë një surprizë një vogëlushe 4-vjeçare nga Ura Vajgurore. Policia e Shtetit me anë të një video kanë publikuar mesazhin e  vogëlushes, e cila thotë se ka par

Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat
  • 2019-01-20

Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat

Muaji dhjetor i vitit që sapo mbylli siparin, ashtu si dhe i njëjti muaj i viteve të shkuara, u largua duke shënuar dhe duke marrë me vete ngjarje kriminale në kapitullin e njohur të grabitjes së vlerave monetare gjatë transportit, si dhe në njësitë e biznesit të sistemit bankar jo vet

No Pic available
  • 2019-01-07

Ekselente në menaxhimin e qytetit, Ura Vajgurore vlerësohet në Oksford

Bashkia e Urës Vajgurore është vlerësuar në Samitin e Liderëve 2018 në Angli me certifikatën e Ekselencës në menaxhimin e qytetit nga Unioni i Akademikëve (Academic Union) në Oxford dhe Klubi Botëror i Liderëve (Global Club of Leaders). Çmimi është tërhequr nga kryetarja e Bashkis