Rezultate te kerkimit per termin: +Ura

Meta: total 1000 / total_found 11944 / time 0.005 / keyword[0] ura / docs[0] 11944 / hits[0] 17527 /
No Pic available
  • 2019-04-06

I vunë traun Ramës mbi Drin, 13 protestues nga Kukësi të proceduar (VIDEO)

Të ndalosh kryeministrin e vendit që të hyjë në një qytet, nuk është një vepër e padënueshme. Dhe këtë më mirë se kushdo e dinë 13 banorë të qarkut të Kukësit, që ditën e djeshme i vunë traun në urën mbi lumin Drin, kryeministrit Edi Rama duke i prishur disi planet dhe axhen

Si e mposht Basha  Ramën? Analisti: Ti mbushë mendjen vetes që mundet!
  • 2019-03-31

Si e mposht Basha Ramën? Analisti: Ti mbushë mendjen vetes që mundet!

Analisti Mustafa Nano ka folur së fundmi për krizën politikë në vend dhe vendimin ekstrem të opozitës për të djegur mandatet. Sipas tij Lulzim Basha ka vepruar gabim dhe vendimi i marr prej tij na turpëron të gjithëve. Nano thekson se kreu i opozitës ka vepruar kështu për ti treguar p

No Pic available
  • 2019-03-26

Një killer me pagesë vrau Nardin e Bujtinave, dëshmojnë bashkëpunëtorët

Policia e Shkodrës ka zbardhur detaj të reja nga ekzekutimi i biznesmenit 32-vjeçar, Ferdinand Polia, i njohur si pronar i një bujtine në fshatin turistik të Thethit. Sipas policisë 27-vjeçari me iniciale K.S, që është shpallur në kërkim, rezulton të jetë vrasës me pagesë. Ndërkoh

Kush janë vëllezërit që ndihmuan në vrasjen e Nardit të Bujtinave (FOTO)
  • 2019-03-26

Kush janë vëllezërit që ndihmuan në vrasjen e Nardit të Bujtinave (FOTO)

Ekzekutimi në pritë shumë pranë Urës së Mesit në Shkodër, i biznesmenit Ferdinand Polia, po shkon drejt zbardhjes së plotë nga Policia e Shkodrës, pasi tashmë janë arrestuar tre bashkëpunëtorë në krim dhe është identifikuar autori. Ai është shtetasi K.S., 27-vjeç që dyshohet t

Festa Kombëtare e Greqisë, Meta në krah të Janullatosit
  • 2019-03-25

Festa Kombëtare e Greqisë, Meta në krah të Janullatosit

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë sot në ceremoninë për Ditën Kombëtare të Greqisë. Presidenti ka shprehur kënaqësinë e tij, që ka marrë pjesë në këtë ceremoni, që sipas tij duhet të shërbejë për të forcuar edhe më shumë marrëdhëniet mes dy vendeve. I lumtur të merrja

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës
  • 2019-03-24

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës

Me sulmet ajrore ndaj ish-Jugosllavisë 20 vjet më parë NATO ndërhyri për të imponuar paqen duke i dhënë fund luftës në Kosovë. Gjurmët e luftës Nga fundi i vitete 1990 konflikti mes forcave serbe dhe popullatës shqiptare ashpërsohet rëndë. Dhjetra mijëra njerëz detyrohen të marri

Dalin detaje nga vrasja e biznesmenit në Shkodër, autori dogji motorin (VIDEO)
  • 2019-03-20

Dalin detaje nga vrasja e biznesmenit në Shkodër, autori dogji motorin (VIDEO)

Të tjera detaje janë zbardhur për ngjarjen që tronditi Shkodrën pasditen e sotme. Mësohet se ndaj biznesmenit 35-vjeçar, Ferdinand Polia, i njohur si Nardi i bujtinave është bërë atentat sapo ai ka dalë nga një servis në fshatin Grudë të njësisë Gruemirë. Viktima, pronar i një bu