Rezultate te kerkimit per termin: +Urak

Meta: total 112 / total_found 112 / time 0.000 / keyword[0] urak / docs[0] 112 / hits[0] 160 /
No Pic available
  • 2017-05-27

Kamioni përplaset me një makinë, një i vdekur dhe një i plagosur

Aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen rëndë të një tjetri është regjistruar në Librazhd. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Qaf Thanë- Librazhd në fshatin Urakë, ku mjeti kamion tip Man me targa SK 564 IF është përplasur me mjetin me targa AA 211 LR drejtuar nga 42 v

No Pic available
  • 2017-05-24

Burrel, ura e dëmtuar izolon banorët prej 8 muajsh

Kanë kaluar tetë muaj që kur ura e Urakës në bashkinë e Matit u dëmtua nga vërshimet për shkak të shirave të dendur, por 250 banorët e dy fshatrave kanë mbetur thuajse në izolim. Ata kanë kërkuar riparimin e urës që të kenë mundësi të shkojnë deri në Urakë, pasi siç thonë,

Ku është sot femra shqiptare
  • 2017-03-08

Ku është sot femra shqiptare

Nga Brizida Gjikondi Shqipëria do arrijë të bëhet ditën që femra shqiptare do kuptojë rolin e saj jetik për shoqërinë shqiptare, do të bëhet ditën që femrat shqiptare në shumicë të cilësuar do arrijnë të krijojnë një kategori grash që thonjtë i kanë të prerë, të pal

Ushtria ndërton urën në Rukaj të Matit, Kodheli: Lidh 5 njësi administrative. Nënkryetarja bashkiake e PD: Hera e parë që dikush bashkëpunon, përshëndes Ministren
  • 2017-02-26

Ushtria ndërton urën në Rukaj të Matit, Kodheli: Lidh 5 njësi administrative. Nënkryetarja bashkiake e PD: Hera e parë që dikush bashkëpunon, përshëndes Ministren

Forcat e Armatosura përfunduan punimet për ndërtimin e një tjetër ure të tipit bailey, kësaj radhe në fshatin Laç të Njësisë Administrative Rukaj në Bashkinë e Matit. Në përfundimin e punimeve ishte e pranishme edhe ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli, e cila shoqërohej nga

No Pic available
  • 2017-02-06

I ofron 1000 lekë policit se nuk vendosi rripin e sigurimit, arrestohet

Arrestohet për mitëdhënie një drejtues mjeti në Librazhd. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me efektivat e policisë rrugore në Komisariatin e Policisë Librazhd bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit

Tiranë dhe Librazhd, tentuan të korruptojnë policët, arrestohen 2 persona
  • 2017-02-06

Tiranë dhe Librazhd, tentuan të korruptojnë policët, arrestohen 2 persona

  Dy persona janë arrestuar nga policia gjatë 12 orëve të fundit nën akuzën e Mitëdhënës. Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë drejtuesin e mjetit L. H., 39 vjeç, banues Tiranë, pasi ka tentuar ti japë 1000 lekë punonjësit të Policisë për tiu shmangur kontrollit. Pat

Dy raste të mitdhënies në Elbasan, në pranga shoferët
  • 2017-01-25

Dy raste të mitdhënies në Elbasan, në pranga shoferët

Dy drejtues mjetesh janë arrestuar në Elbasan, pasi kanë tentuar ti ofrojnë ryshfet punonjësit të policisë rrugore me qëllim që ti shmangeshin masës administrative. Policia e Elbasanit, në bashkëpunim me efektivat e policisë rrugore  të këtij qyteti dhe të Librazhd bënë arrestimin