Rezultate te kerkimit per termin: +Urak

Meta: total 96 / total_found 96 / time 0.000 / keyword[0] urak / docs[0] 96 / hits[0] 136 /
Gjok Beci: Si krijoi për Vaçe Zelën dhe Azem Hajdarin
  • 2016-02-15

Gjok Beci: Si krijoi për Vaçe Zelën dhe Azem Hajdarin

Gjokë Beci, poeti epik i këngëve shqiptare me mbi 2 mijë tekste, homazh në 2-vjetorin e ndarjes nga jeta. Esat Ruka kujton legjendën që krijoi këtë epos unik të vargjeve, me pjesëmarrje të jashtëzakonshme në Festivalet Kombëtare, për ta shkundur nga harresa këtë emër të artit t

Falsifikuan moshën për të marrë pension para kohe, procedim penal 19 personave
  • 2016-01-13

Falsifikuan moshën për të marrë pension para kohe, procedim penal 19 personave

Prokuroria e Rrethit Dibër ka nisur sot proçedimin penal në gjendje të lire për 19 qytetarë që kishin falsifikuar letërnjoftimet vetëm për të marrë pensionin e pleqërisë para mbushjes së moshës së përcaktuar me ligj. Ata variojnë nga 50-60 vjeç, të lindur në Dibër, por me ve

No Pic available
  • 2016-01-13

Pension me dokumenta falco, proçedim penal në gjendje të lirë për 19 qytetarë

Policia e Dibrës nis proçedim penal në gjendje të lirë për 19 persona për veprat penale Mashtrim, Mashtrim në sigurime dhe Fallsifikim i dokumentave. Procedimi ndaj tyre filloi pasi këto shtetas kanë falsifikuar dokumentat zyrtare dhe kanë mashtruar në Sigurimet Shoqërore duke përfitu

Dibër, procedim penal 19 personave, falsifikuan dokumentet e sigurimeve shoqërore
  • 2016-01-13

Dibër, procedim penal 19 personave, falsifikuan dokumentet e sigurimeve shoqërore

19 persona në Dibër janë proceduar penalisht me akuzën e mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve për 19 persona. Të akuzuarit kanë falsifikuar dokumente zyrtare dhe kanë mashtruar me sigurimet shoqërore duke përfituar pension në mënyrë të padrejtë. Ata akuzohet për veprat penal m

Rrajca dhe zhgënjimi madh i banorëve nga qeveritarët 99-sha
  • 2014-11-03

Rrajca dhe zhgënjimi madh i banorëve nga qeveritarët 99-sha

Abuzimet me ndihmën ekonomike, prishjet selektike të shtëpive, dhuna dhe terrori policor, padrejtësitë e qeverisë Rama-Meta: "Përfaqësuesit lokalë të PD do mbrojnë qytetarët nga dhuna e shtetit policor" Si në të gjithë Shqipërinë, edhe komuna e Rrajcës, në rrethin e Lib

Rrajca dhe zhgënjimi i madh i banorëve nga qeveritarët 99-sha
  • 2014-11-02

Rrajca dhe zhgënjimi i madh i banorëve nga qeveritarët 99-sha

Abuzimet me ndihmën ekonomike, prishjet selektike të shtëpive, dhuna dhe terrori policor, padrejtësitë e qeverisë Rama-Meta: "Përfaqësuesit lokalë të PD do mbrojnë qytetarët nga dhuna e shtetit policor" Si në të gjithë Shqipërinë, edhe komuna e Rrajcës, në rrethin e Librazhdi

No Pic available
  • 2014-09-03

Vrau shokun e vjetër se i ngacmonte gruan, arrest me burg për 29-vjeçarin

Lezhë- Gjykata e Lezhës lë në burg Azem Ukaj, (ne foto) i akuzuar për vrasjen e shokut të tij dhe plagosjen e bashkëshortes. Ukaj akuzohet se me datë 1 shtator 2014, në fshatin Lufaj, Mirditë, ka vrarë me armë zjarri shtetasin Berilion Kaçorri, si edhe ka plagosur bashkëshorten e këti