Rezultate te kerkimit per termin: +Urbanizimi

Meta: total 329 / total_found 329 / time 0.000 / keyword[0] urbanizimi / docs[0] 329 / hits[0] 399 /
Tirana, ja cilat janë sfidat e kryebashkiakut pas ndarjes së re
  • 2015-05-19

Tirana, ja cilat janë sfidat e kryebashkiakut pas ndarjes së re

Tirana kthehet në bashkinë më komplekse për t'u menaxhuar; urbanizimi i pjesshëm i komunave përreth dhe shtrirja e shërbimeve në 135 fshatra shtron sfida të shumta për kryebashkiakun e ri. Lindita Çela Të dhëna të përgjithshme Zona Gjeografike: Bashkia e re e Tiranës kufizohet në v

Basha: Kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve, vota nuk mund të devijohet
  • 2015-05-06

Basha: Kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve, vota nuk mund të devijohet

Kreu i PD prezanton në Kamëz kandidatin për kryetar bashkie, z.Xhelal Mziu. Lideri i opozitës akuzoi kryeministrin se mashtroi shqiptarët me "legalizimet falas". Ai theksoi se rrugët për mirëqenie janë mbyllur nga dyshja Rama-Meta, ndërsa shtoi se "të majtë dhe të djathtë janë

PS Basha shmang perballjen me deshtimet fshihet VIDEO
  • 2015-05-03

PS Basha shmang perballjen me deshtimet fshihet VIDEO

Transmetuar me 02052015 - 1341 Tirane 2 maj 2015 NOAal- Partia Socialiste akuzon kryebashkiakun Lulzim Basha se i ben bisht perballjes me bilancin e tij te deshtuar ne krye te Bashkise se Tiranesbr br Deputeti socialist Besnik Bare ne

PS Basha shmang perballjen me deshtimet fshihet
  • 2015-05-02

PS Basha shmang perballjen me deshtimet fshihet

Transmetuar me 02052015 - 1341 Tirane 2 maj 2015 NOAal- Partia Socialiste akuzon kryebashkiakun Lulzim Basha se i ben bisht perballjes me bilancin e tij te deshtuar ne krye te Bashkise se Tiranesbr br Deputeti socialist Besnik Bare ne nje dalje per mediat

Rama Bashkite e majta keshtjella armiqsh per PD pune me shume se ne 20 vjet
  • 2015-04-29

Rama Bashkite e majta keshtjella armiqsh per PD pune me shume se ne 20 vjet

Tirane 28 prill 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama kujton se ne fundin e viteve 90-te kur ishte Minister i Kultures nje gazetare italiane e cila i kishte marre interviste i tha se Vizitova nje kryeqytet ne mes te Europes dhe nuk mund te beja nje fotografi pasi mund te rrisja perceptimin negativ per S

Rama PD-PS perplasje e dy boteve Basha Mos u tall me shqiptaret
  • 2015-04-29

Rama PD-PS perplasje e dy boteve Basha Mos u tall me shqiptaret

Transmetuar me 28042015 - 2355 Tre jave para se fushata elektorale te celet zyrtarisht kryebashkiaku aktual i Tiranes dhe kryeministri kane ashpersuar oret e fundit tonet ne axhendat e tyre duke akuzuar njeri-tjetrin per paaftesi qeverisjeje dhe shkaterrim

Alibeaj: Kërkohet një zgjidhje politike, hapi i parë 21 qershori
  • 2015-04-25

Alibeaj: Kërkohet një zgjidhje politike, hapi i parë 21 qershori

Enkelejd Alibeaj, ish-deputet dhe ish-ministër i Drejtësisë, shpjegon arsyet se pse garon për drejtimin e Bashkisë së Fierit. Ai beson thellësisht se këto janë zgjedhje edhe politike, ndërsa u jep përgjigje shumë pyetjeve lidhur me garën zgjedhore në Fier dhe sfidën në përgjithësi