Rezultate te kerkimit per termin: +Urbanizimi

Meta: total 397 / total_found 397 / time 0.000 / keyword[0] urbanizimi / docs[0] 397 / hits[0] 484 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Veliaj: Vota për Edi Ramën dhe për PS, garanci që puna të vijojë në Tiranë

Blloku Misto Mame në Kombinat, në të cilin nuk ishte vënë dorë prej vitesh, do të shndërrohet shumë shpejt në një nga lagjet më të mira të Tiranës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar edhe nga deputeti i PS, Saimir Tahiri, inspektoi fillimin e  punimeve

Sëmundjet nga insektet, 80% e popullatës botërore në rrezik
  • 2017-06-08

Sëmundjet nga insektet, 80% e popullatës botërore në rrezik

Sipas OBSH-së, janë rreth 700 mijë viktima të regjistruara çdo vit. Mes specieve më të rrezikshme figurojnë mushkonjat, mizat dhe grerëzat Më shumë se 80% e popullatës botërore rrezikon të preket nga një infeksion nga insektet. Mes specieve më të rrezikshme, figurojnë mushkonjat, m

No Pic available
  • 2017-05-22

Veliaj: Qytetarët të kursejnë ujin e pijshëm

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës merr zgjidhje furnizimi me ujë dhe problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e zonës pranë Shkollës së Baletit. Bashkia e Tiranës po punon për ndërtimin e rrjetit të ri të kanalizimeve në rrugën Mihal Grameno, ku vazhdimisht ka pasur v

Zgjidhet problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e rrugës Mihal Grameno
  • 2017-05-22

Zgjidhet problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e rrugës Mihal Grameno

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës merr zgjidhje furnizimi me ujë dhe problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e zonës pranë Shkollës së Baletit. Bashkia e Tiranës po punon për ndërtimin e rrjetit të ri të kanalizimeve në rrugën Mihal Grameno, ku vazhdimisht ka pasur

No Pic available
  • 2017-05-14

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellës-kanalizimeve në Njësinë 4

Problemet e furnizimit me ujë të pijshëm për 10 mijë banorët e Njësisë nr. 4 në Tiranë do të marrin fund shumë shpejt. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deputetja e PS, Blerina Gjylameti dhe Drejtori i Përgjithshëm i UKT-së, Redi Molla, inspektuan fillimin e punimeve p

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellës-kanalizimeve në njësinë 4
  • 2017-05-14

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellës-kanalizimeve në njësinë 4

Problemet e furnizimit me ujë të pijshëm për 10 mijë banorët e Njësisë nr. 4 në Tiranë do të marrin fund shumë shpejt. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deputetja e PS, Blerina Gjylameti dhe Drejtori i Përgjithshëm i UKT-së, Redi Molla, inspektuan fillimin e punimeve p

No Pic available
  • 2017-04-14

Plani i ri Vendor i Tiranës, Veliaj: Fillojmë nga nesër zbatimin e tij

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj  u shpreh se Plani i ri vendor është paja më e mirë për kryeqytetin. Duke vlerësuar punën e mirë të bërë nga ekipi që punoi për hartimin e këtij plani, në fjalën e mbajtur në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Territorit, Veliaj