Rezultate te kerkimit per termin: +Urdhri

Total: 7200
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.865Z

Ngrihet Urdhri i Psikologut

Tani Psikologu do të jetë një profesion I rregulluar me ligj, ashtu si profesion tjetër. Në Fakultetin e Shkencave Sociale në Tiranë u ngrit sot Urdhri i Psikologut. Prani e psikologut, nevoja për psikolog është e domosdoshme për cdo problematikë të shfaqur në institucione, shkolla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.337Z

“Urdhri i Farmacistit, tejkalim kompetencash”

nertila mahoUrdhri i Farmacistit ka tejkaluar kompetencat që i jep ligji. Kjo është përgjigja zyrtare e Qendrës Kombëtare të Licencimit. Drejtoresha e Eneida Guria sqaron se prej kohesh ky Urdhër është bërë pengesë për licencimin e farmacive të reja, duke ngritur pretendime të pabazu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.963Z

AK Ti hiqet urdhri Janullatosit

E marte 18 Dhjetor 2012 1453   AK Ti hiqet urdhri Janullatosit Aleanca Kuqezi i ka kerkuar presidentit te Republikes Bujar Nishani ti heqe urdhrin e larte te Gjergj Kastriot Skenderbeu kryepeshkopit Anastas Janullatos per shkak te veprimeve te tij antikushtetuese ne nje shtet laik si Shqiperia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.135Z

Bulqize, shperfillet urdhri i Rulit

Nuk ka zgjatur as edhe nje jave dhe urdhri i ministrit te Ekonomise Genc Ruli per pezullimin e punes ne zonen D te Minieres se Bulqizes eshte shperfillur. Urdhri per pezullimin e perkohshem te aktivitetit te 22 kompanive private, perfshire edhe ate koncesionare “Albanian Chrome ACR

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Urdhri: Sekuestro mjeteve të parregullta të policëve

Burgaj krkon q t gjith uniformat blu t pajisin makinat me dokumentacion t rregullt Terrorizohen efektivt. Pajisja me letrat prkatse, brenda 1 shtatorit Pas dats 1 shtator, do makin punonjsi policie, e cila nuk sht e pajisur me dokumentacion t rregullt, do t sekuestrohet nga kolegt e tyre. Kjo vjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.429Z

Urdhri, ricertifikim edhe për infermierët

Vendi ynë ka rreth 14 mijë infermierë, që përbëjnë rreth 705 të kujdeseve shëndetësore Edukimit t vazhdueshm do t duhet t’i nnshtrohen edhe infermiert. Pr t mbajtur vendin e puns, stafi infermieror duhet t prditsoj dijet duke u regjistruar n nj nga programet pr edu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.281Z

Urdhri i Mediut për municionet

URDHRI TIRANË- Prokuroria e Përgjithshme, ka arritur të zbardhë dhe të administrojë në fashikullin hetimor urdhrin e ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, që i "detyroi" Forcat e Armatosura të furnizojnë Gërdecin me municione për demontim. Sipas urdhrit 1208 të datës 19 korrik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama