Rezultate te kerkimit per termin: +Urdhri +Infermierit

Meta: total 166 / total_found 166 / time 0.039 / keyword[0] urdhri / docs[0] 6943 / hits[0] 9908 / keyword[1] infermierit / docs[1] 481 / hits[1] 929 /
Skënderi: Infermierët të pavlerësuar, të shtohet përfaqësimi i tyre në politikë
  • 2017-05-11

Skënderi: Infermierët të pavlerësuar, të shtohet përfaqësimi i tyre në politikë

Në kuadrin e Javës së Infermierisë, e cila ka iniciuar në datën 5 Maj me Ditën e Mamive dhe vijon deri në datën 12 Maj me Ditën e Infermierisë, Urdhri i Infermierit ka organizuar një aktivitet, në të cilin ai ka bërë me dije publikisht edhe njëherë problematikat, por edhe arritjet

Skandal në spitalet e rretheve, pacientët në dorë të infermierëve ngelës e me leje të falsifikuar
  • 2017-04-06

Skandal në spitalet e rretheve, pacientët në dorë të infermierëve ngelës e me leje të falsifikuar

Studentët e Mjekësisë dhe Mësuesisë duhet ti nënshtrohen provimit të shtetit, që të mund të marrin licensën e të ushtrojnë profesionin e tyre. Por dy infermierë në Fier, Gjergji Nazo dhe Eraldo Mekolli, nuk e kanë kaluar provimin e shtetit dhe janë në punë. Drejtori i Urdhrit të

No Pic available
  • 2017-01-14

Heronjtë e Peshkopisë, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën (VIDEO)

Mjekët në Spitalin e Peshkopisë i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne, jo vetëm duke bërë detyrën e tyre. Kur pacientja nga fshatrat e Bulqizës u paraqit në spital në rrezik për jetën, ajo kishte humbur shumë gjak. Tetë infermierë të spitalit dhuruan gjak për shtatzënën, pasi n

Heronjtë e Peshkopisë, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën
  • 2017-01-13

Heronjtë e Peshkopisë, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën

Mjekët në Spitalin e Peshkopisë i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne, jo vetëm duke bërë detyrën e tyre. Kur pacientja nga fshatrat e Bulqizës u paraqit në spital në rrezik për jetën, ajo kishte humbur shumë gjak. Tetë infermierë të spitalit dhuruan gjak për shtatzënën, pasi n

Mungesa e ilaçeve, opozita akuza Beqajt: Kanë humbur jetën 6 pacientë me SIDA
  • 2016-05-13

Mungesa e ilaçeve, opozita akuza Beqajt: Kanë humbur jetën 6 pacientë me SIDA

Pas akuzave të ngritura pak ditë më parë për mungesën e barnave për pacientët e prekur nga SIDA, deputetja e PD-së, Albana Vokshi, lëshoi një tjetër akuzë në adresë të ministrit të Shëndetësisë. Gjatë seancës së djeshme në Kuvend, ku ishte thirrur ministri Beqaj, Vokshi th

No Pic available
  • 2016-05-11

Shkurtimet në spitale, Urdhri i Infermierit në Kukës: Po punojnë nën presion

Urdhri i infermierit në qarkun e Kukësit, ngre shqetësimin se dhjetëra  infermierë në spitalin rajonal, po përballen me presionin e largimit nga puna. Kreu i urdhrit Vera Dulla thotë se infermierët po punojnë në kushte shumë të vështira. Vera Dulla: Problematikat që infermierët soll

Urdhri i Infermierit: Në katër muaj, 200 të pushuar
  • 2016-05-06

Urdhri i Infermierit: Në katër muaj, 200 të pushuar

Prej disa muajsh në spitalet rajonale dhe bashkiake të vendit ka nisur një valë shkarkimesh, që më së shumti ka përfshirë personelin infermieror. Ministri Beqaj gjate nje takimi me infermire te QSUT-se Sipas presidentit të Urdhrit të Infermierit, Sabri Skënderi, nga janari deri në