Rezultate te kerkimit per termin: +Urdhri

Meta: total 1000 / total_found 7158 / time 0.003 / keyword[0] urdhri / docs[0] 7158 / hits[0] 10180 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Ushtria në aeroport/ Nishani thirrje Metës: Komandant, Rama po krijon juntën ushtarake

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar ashpër pas vendimit të marrë për ruajtjen e aeroportit nga ushtria. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Nishani thekson se kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes nuk kanë asnjë tagër kushtetues dhe asnjë kompetencë ligjore të lëshojnë një urdh

Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës
  • 2019-04-10

Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës

Kryeministri Edi Rama ishte në Principatën e Montekarlos, me ftesë të princit të Monakos Alberti i II për një vizitë zyrtare. Në takimin e zhvilluar, në Pallatin Mbretëror në Monako, ku Rama u prit nga Princi Alberti II dhe kreu i qeverisë së Monakos Serge Telle, u vlerësua bashk

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
  • 2019-03-25

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për tu njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më par

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!
  • 2019-03-14

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!

Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, Boeing ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve 737 Max pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i Boeing vjen pasi hetuesit kanë zbuluar prova të reja në vendin e rrëzimit të fatkeqit avi

Skandal në Gjykatën e Matit, lirohet i arrestuari me 2 ton hashash (Përgjimet)
  • 2019-03-04

Skandal në Gjykatën e Matit, lirohet i arrestuari me 2 ton hashash (Përgjimet)

Fiks Fare denoncoi një skandal në drejtësi, ku Gjykata e Matit liroi nga burgu një person që ishte kapur me 2 ton hashash. Emisioni investigativ kishte informacione se i pandehuri Eltion Daçi do të lirohej në sallën e gjyqit dhe për këtë arsye, një grup xhirimi shkuan të ndjekin proces

Protesta sot, Balla: Opozita ka frikë nga SPAK-u dhe Byroja e Hetimit
  • 2019-02-26

Protesta sot, Balla: Opozita ka frikë nga SPAK-u dhe Byroja e Hetimit

Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla ka deklaruar se mazhoranca do të votojë dy vendime të rëndësishme sa i takon të ardhmes në sistemin e drejtësisë. Ai tha se, pavarësisht nga mungesa e opozitës, pritet të votohen strukturat organizative të KLGJ-KLP. “Urdhri i krye

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë
  • 2019-02-08

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë

Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për dy ish-zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, Aurel Lamçe dhe Arlind Alikajn, duke i lënë në Arrest në shtëpi. Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura, ndërsa masa e sigurisë u zhvillua vetëm për dy prej të ish-zyrtarëve, ndërkohe q