Rezultate te kerkimit per termin: +Urgjencn

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] urgjencn / docs[0] 13 / hits[0] 14 /
No Pic available
  • 2010-08-31

Dy gra vetëvriten në Fier dhe Vlorë

Fenomeni Shkaqet: Varfria dhe depresioni pas divorcit Dy gra kan kryer vetvrasje dje n Fier dhe n Vlor. N Fier nj 53-vjeare nga fshati Cakran i ka dhn fund jets duke u vethelmuar mbrmjen e s diels. Sipas burimeve spitalore msohet se 53-vjearja sht paraqitur n urgjencn e spitalit rajonal Fier rreth

No Pic available
  • 2010-08-23

Numër i ri për urgjencat, shtim edhe të ambulancave

Granti japonez, 13 qendra urgjence në vend Urgjencat n vend do t ken nj numr t ri. Duke nisur nga viti tjetr numri i telefonit pr urgjencat do t jet i unifikuar dhe treshifror, prkatsisht 127. Po kshtu vitin e ardhshm, n aksidentet automobilistike apo n rastet e zjarreve n vendng

No Pic available
  • 2010-08-19

Shëndetësia, virozat të trajtohen në poliklinika

Fluksi i pacientve Fluksi i madh i pacientve q jan drejtuar kto dit t nxehta n urgjencn e pavijonit infektiv apo at t pediatris, shpeshher ka krijuar edhe mungesa t medikamenteve pr trajtimin e helmimeve t ndryshme apo t diarreve. Drejtori i prgjithshm n Ministrin e Shndetsis, Pllumb Pipero, u krko

No Pic available
  • 2010-08-18

Aksidentet, tre të vdekur dhe 14 të plagosur

Bilanc tragjik n ngjarjet rrugore t ndodhura n rrugt kombtare Fillim jave e prgjakshme n rrugt kombtare t vendit. Tre t vdekur dhe 14 t plagosur ka qen bilanci i disa aksidenteve t ndodhura n 48 ort e fundit n disa nga akset kryesore rrugore. Shtat prej t lnduarve jan shtetas kosovar. Tiran Nj 34-v

No Pic available
  • 2010-08-15

Fluks pacientësh me virozë dhe helmime

Peshkopi Virozat e stins dhe helmimet nga ushqimet kan shtuar numrin e pacientve n repartin pediatrik t spitalit t Peshkopis. M t prekurit nga viruset n kto dit t nxehta jan fmijt e moshs nga 1-15 vje, t cilt paraqiten me temperatur dhe probleme t aparatit trets. Kshtu, sipas mjekut pediatr t ktij

No Pic available
  • 2010-08-13

Tiranë, arrestohet vjedhësi dhe kanosësi

Policia Prgjat 24 orve t fundit, Policia e Tirans ka prangosur dy shtetas t akuzuar pr vjedhje dhe kanosje. Komisariati i Policis Nr. 1 ka prangosur 16-vjearin E.S nga Shkoza. Arrestimi i tij u krye pasi n rrugn “Mihal Grameno” n Tiran n banesn e nj shtetasi, sht kapur n flagranc, teksa

No Pic available
  • 2010-08-12

Nënë Tereza, mbushur me helmime, viroza, infektime

M shum se 500 pacient paraqiten do dit n urgjencat e infektivit, kardiologjis, pediatris Spitali “Nn Tereza” sht nj nga institucionet e vetme q nuk merr pushime. Madje, pr pushimet e vers, puna n kt qendr spitalore sht edhe m e madhe, sidomos pr shrbimin e urgjencave. Konkretisht, brend