Rezultate te kerkimit per termin: +Uruguait

Total: 459
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.656Z

Perjashtohet sulmuesi i Uruguait Luis Suarez

brbrFederata Boterore e Futbollit ka perjashtuar sulmuesin e Uruguait Luis Suarez nga pjesa e mbetur e Kupes se Botes FIFA i ka ndaluar atij pjesemarrjen ne nente ndeshje te kombetares uruguaiane pasi ka kafshuar mbrojtesin e kombetares italiane Giorgio Chiellini Komisioni i pavarur disiplinor ka dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.033Z

Presidenti i Uruguait FIFA saksione fashiste ndaj Suarez

Eliminimi i Uruguait ne 18 e Kupes se Botes vazhdon te djege shume ne vendin amerikano-jugor ku largimin e parakohshem nga Brazili ia faturojne pezullimit te Luis Suarez citon Supersportbr br Presidenti i Uruguait Jose Mujica ka sulmuar ashper FIFA-n me fjale qe nuk i shkojne aspak pershtat nje kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.112Z

Incident mes presidentit te Uruguait e Argjentines

Incident mes presidentit te Uruguait e Argjentines E shtune 06 Prill 2013 1407 p styletext-align justify Incident mes presidentit te Uruguait e ArgjentinesDuhet te ishin aleate dhe miq te ngushte por nje mikrofon i lene hapur zbuloi aksidentalisht se cfare mendon presidenti i Uruguajit Hoze Muhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.262Z

Forlan hyn në histori të Uruguait

Diego Forlan ka hyrë në histori të Uruguait si golashënuesi më i mirë i ‘Celeste’. Sulmuesi i Interit, që në të kaluarën luajti në Manchester United, Villarreal dhe së fundmi në Atletico Madrid, të martën mbrëma e ka shënuar golin e vetëm të uruguaianëve në barazimin 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.914Z

Zbulohet lista e Uruguait, mungon Suarezi

Federata e Futbollit të Uruguait, ka publikuar listën paraprake të futbollistëve që do të përfaqësojnë këtë vend në Kupën e Amerikës, gjatë kësaj vere. Në këtë listë, mungon Luis Suarez, që ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.297Z

Kombëtarja e Uruguait fton Suarez

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez është përfshirë në skuadrën preliminare të Uruguait për miqësoret kundër Arabisë Saudite dhe Omanit. Ish-sulmuesi i Liverpoolit ka zhvilluar vetëm dy ndeshje për klubin e ri, pasi u dënua me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.477Z

Santiago Garsia ylli i ri i perfaqesueses se Uruguait

Ne rubriken Next Generation do te gjeni te gjithe lojtaret qe po lene gjurme ne kampionatet me te mira te botes. Futbollistet qe do te lakohen ne kete rubrike kane dy te perbashketa talentin dhe moshen e re. Sot do te shohim talentin e Nacionalit te Montevideos Santiago Garsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama