Rezultate te kerkimit per termin: +Uruguaji

Total: 289
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.641Z

Franca ndalet nga Uruguaji

Përfundon ndeshja e dytë e Botërorit Afrika e Jugut 2010. Franca dhe Uruguaji barazuan pa gola me njëra-tjetrën duke vendosur barazi totale në Grupin A. Si Franca ashtu edhe Uruguaji megjithë përpjekjet e tyre për të shënuar golin e avantazhit, nuk arritën ta gjejnë atë. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.651Z

Uruguaji filllon mbarë

Uruguaji ka filluar mbarë garën në Copa America, duke fituar me rezultat minimal prej 1-0. Ata mposhtën kombëtaren e Jamaicas, me golin e vetëm të shënuar nga Cristian Rodriguez. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Uruguaji janë në g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.416Z

Zbulohet arsyeja pse Uruguaji ishte aq dobët

Zyrtarët brazilianë thonë se i kanë konfiskuar ekipit të Uruguajit rreth 39 kilogramë krem karamel. Kremi u sekuestrua kur ekipi mbërriti në Brazil për Kupën e Botës. Sipas BBC, ky lloj kremi, që quhet dulce de leche, është jashtëzakonisht popullor në Uruguaj. Por autoritetet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.446Z

Uruguaji siguron pjesemarrjen ne Boteror

Uruguaji plotësoi misionin, duke siguruar një vend në Botëror që në ndeshjen e parë të plejofit me vendin e pestë të kualifikueseve aziatike, Jordaninë. Ekipi i pozicionuar në të njëjtin pozicion në Amerikën e J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Uruguaji për historinë ndaj Paraguajit

Uruguaji vijon stërvitjen në prag të finales për Kupën e Amerikës që do të luajë më 24 korrik kundër Paraguajit. Skuadra e drejtuar nga Oskar Uashington Tabarez eliminoi në rrugën e saj organizatorët e Argjentinës dhe surprizën e këtij turneu Perunë, ndërsa tani shihet si favorite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.761Z

Uruguaji synon trofeun e 15-të

Uruguaji ka hedhur një hap drejt triumfit në Kupën e Amerikës, duke siguruar biletën e parë për në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit amerikano-jugor. Dy gola të sulmuesit të Liverpulit Louis Suarez i kanë dhuruar fitoren e pastër 2-0 skuadrës së drejtuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.494Z

Tabarez Uruguaji mund te shkoje larg ne Boteror

Trajneri i Uruguajit Oscar Tabarez ben te ditur se ekipi i tij do te luftoje per te arritur suksesin ne Boterorin e Brazilit citon Supersportbr br Celestet mbyllen pergatitjet per evenimentin me te rendesishem te rruzullit ne boten e futbollit me nje fitore 2-0 ndaj Sllovenise te merkurenbr br P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama