Rezultate te kerkimit per termin: +Ushqimet

Total: 5297
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.420Z

Ushqimet që përmirësojnë humorin

Nëse kohët e fundit nuk keni qenë mirë me humorin ju këshillohet të hani disa ushqime specifike, të cilat do tju japin energji pozitive Jeta Ndiheni poshtë me humorin, pak depresiv dhe nuk doni të bëni asgjë? Mund të ndodhë, por nëse kjo lloj situate zgjat shumë, ju vijnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.615Z

Ushqimet kunder akneve

Transmetuar me 05072014 - 1340 Problemet me ndryshimet hormonale tretjen e keqe te ushqimit dhe zgjedhjes se gabuar te ushqimeve qe konsumoni duke perfshire edhe ndotjen jane faktoret kryesore qe ndikojne ne krijimin e akneve pucrrave dhe qe sjellin si paso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.158Z

Ushqimet më të mira për në verë

Këshilla – Ekspertët e dietave kanë klasifikuar disa ushqime edhe për stinën e verës, të cilat janë më të mira për sa i përket hidratimit dhe mbajtjes së mirë të formës trupore. Lexoni më poshtë se cilat janë ato… Mbajtja e ekuilibrit të duhur për sa i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.452Z

Amy Winehouse kendon per ushqimet

Amy Winehouse ne albumin e ri te saj kendon per ushqimet e saja te preferuara. Kengetarja e hitit, "Rehab", e cila kohet e fundit ka qene shpesh e shtruar ne spitale, aktualisht eshte duke punuar ne albumin saj te trete, ndersa per shkruarjen e kengeve eshte frymezuar nga ushqimet e preferuara te sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.344Z

Franceska rihap debate per ushqimet

Banoret hane dreke edhe pse jo te gjithe njeheresh. Ata bisedojne per gjera te ndryshme por Franceska rihap edhe nje here debatin per ushqimet. Banoret kane gatuar karkaleca dhe Franceska kerkon qe te haje por ata i thone se u mbaruan. Keshtu ajo fillon te flase me ze te larte duke u thene banorev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.794Z

Kur ushqimet krijojnë varësi si droga

Gazeta ShqipDisa shkencëtarë mendojnë se ekziston një sëmundje, një lloj varësie nga ushqimi, njësoj si me drogën dhe alkoolin dhe mendojnë se mund ta luftojnë këtë sëmundje me të njëjtat metoda Mbipesha Sally Marlow* Shkencëtarët janë të ndarë sa i përket idesë nëse us

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.321Z

Si ti kombinojmë ushqimet për një dietë dobësuese

Ushqyerja – Është shumë e rëndësishme të dini se si t’i përshtatni ushqimet me njëri-tjetrin, sepse kombinimi i tyre mund të përshpejtojë procesin e tretjes dhe në këtë mënyrë, organizmi juaj do të përthithë aq sa ka nevojë për proteina, vitamina, kripëra minerale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama