Rezultate te kerkimit per termin: +Ushqimit

Meta: total 1000 / total_found 7750 / time 0.004 / keyword[0] ushqimit / docs[0] 7750 / hits[0] 11505 /
6 gjërat që ndodhin në trupin tuaj kur merrni vitamina
  • 2017-06-25

6 gjërat që ndodhin në trupin tuaj kur merrni vitamina

Ka shumë aktivitete dhe procese pune kur bëhet fjalë për të qenë i shëndetshëm. Stërvitja, të ngrënit të shëndetshëm dhe fjetja mjaftueshëm. Por ka disa gjëra të vogla në dukje që duhet të mendoni siç është marrja e vitaminave. Nëse gjeni vitaminat e përshtatshme, ju do të

Arsyeja pse ky qen e lë ushqimin për gjysmë do tju mahnisë
  • 2017-06-19

Arsyeja pse ky qen e lë ushqimin për gjysmë do tju mahnisë

Një qen me emrin Cookie i rracës Labrador e lë ushqimin gjithmonë  përgjysmë në fund të pjatës së vet. Pronari i saj në një postim në twitter ka treguar historinë e dhimbshme të qenit të tij. Cookie është rritur gjithmonë më një shok të ngushtë të quajtur Stitch. Gjatë

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë
  • 2017-06-16

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë

Pas Shqipërisë renditen vetëm shtete të ashtuquajtura të botës së tretë, si Taxhikistani, Kurgystani, Namibia, Ruanda, Guatemala, Senegali etj Një tjetër raport e nxjerr Shqipërinë me treguesin më të përkeqësuar në Europë. Bëhet fjalë për Indeksin e Inovacionit Global për vitin

No Pic available
  • 2017-06-14

Pse Arabia Saudite kërkon të izolojë Katarin?

Rami Khouri* Kam ndjekur nga afër, madje duke lexuar dhjetëra analiza të autorëve arabë dhe jo-arabë, tensionet e reja të shkaktuara nga presioni që vendet e ndryshme janë duke ushtruar ndaj Katarit, me iniciativën e Arabisë Saudite. Ndër masat e vëna në veprim, janë ndërprerja e mar

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin
  • 2017-06-14

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin

  Nën drejtimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, z. Gentian Këri, u zhvillua takimi i radhës i Task Forcës për Turizmin. Në mbledhje u diskutua mbi marrjen e masave përgjatë sezonit turistik 2017. Këri konfi

No Pic available
  • 2017-06-13

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët verifikohet në Gjirokastër

Loja e rrezikshme e quajtur “Balena Blu” ka mbërritur edhe në Gjirokastër. Lajmin e konfirmon Drejtoria Arsimore Rajonale, përmes një deklarate, ku i bën apel prindërve dhe mësusve të kenë kujdes për fëmijët. Por në këtë reagim nuk jepen detaje rreth fëmijës që ka rën

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët edhe në Gjirokastër
  • 2017-06-13

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët edhe në Gjirokastër

Loja vrasëse Balena Blu po gjen shtrirje të gjerë gjeografike edhe në Shqipëri. E ndërsa mendohet se më të rrezikuar janë fëmijët e zonave urbane, në Gjirokastër ka ndodhur krejt e kundërta. Një 12 vjecare, banore në një prej zonave rurale të qytetit ka rënë pre e kësaj loje. Ka