Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtarak +Qendror +Universitar

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.001 / keyword[0] ushtarak / docs[0] 32746 / hits[0] 56805 / keyword[1] qendror / docs[1] 29730 / hits[1] 41943 / keyword[2] universitar / docs[2] 4411 / hits[2] 6001 /
Dëshmi e katastrofës në ushtri, gjatë diktaturës
  • 2014-11-13

Dëshmi e katastrofës në ushtri, gjatë diktaturës

Një libër i një oficeri me shpirt demokratik, Qemal H. Gegollari: Dekada dhe gjurmë" Autori i këtij libri nuk është rishtar në botimet e tij. Ka shkruar vepra me karakter historik e folklorik, me paraqitje figurash të shquara të krahinës së Oparit (vëll. I dhe II), madje ka shkruar

Vendime të Këshillit të Ministrave, miratuar në datën 27 nëntor 2013
  • 2014-09-28

Vendime të Këshillit të Ministrave, miratuar në datën 27 nëntor 2013

Kryeministri Edi Rama drejtoi sot mbledhjen e Këshillit të Ministrave, në të cilën u miratuan vendimet dhe projektligjet e mëposhtme. Në këtë mbledhje Kryeministri Rama u ka kërkuar anëtarëve të Këshillit të Ministrave t'i kushtojnë vëmendje të veçantë situatës në zonat e prek

Urdhri i Mjekut vendos gjobë dhe vërejtje me paralajmërim
  • 2014-03-22

Urdhri i Mjekut vendos gjobë dhe vërejtje me paralajmërim

Mjekët e 21 janarit Abazaj: Do të vendosë Shëndetësia nëse do e pranojë apo do e apelojë vendimin Shpresa Mezini Rreth dy muaj pasi ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, kërkoi heqjen e licencës së dy mjekëve të Spitalit të Traumës, me pretendimin se kanë dezinformuar publikun

No Pic available
  • 2014-03-02

Memorandumi i Budapestit dhe Ukraina

Rusia, Britania dhe SHBA, kanë premtuar se asnjëra nga ato, nuk do ti kërcënojë e as do të përdorë forcë kundër integritetit territorial të Ukrainës  Memorandumi i Budapestit për Garantime të Sigurisë është një memorandum diplomatik, i cili ishte nënshkruar në dhjetor të vitit

No Pic available
  • 2014-01-16

Beqja do hetim, mjeku i 21 janarit: Të bëjë ç’të dojë, më deformoi deklaratat

TIRANE-Dy mjekët e Spitalit Universitar të Traumës, Alfred Gega dhe Sami Koçeku, kanë hedhur poshtë pretendimet e ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, për deformim të realitetit gjatë ngjarjes së 21 janarit. Sipas tyre, deklaratat e bëra gjatë asaj dite, nuk përputhen me tabulatet

21 Janari/ Beqaj: Të hetohen deklaratat e dy mjekëve të Spitalit Ushtarak
  • 2014-01-15

21 Janari/ Beqaj: Të hetohen deklaratat e dy mjekëve të Spitalit Ushtarak

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, i është drejtuar në Këshillit Rajonal të Urdhrit të Mjekut në Tiranë me një ankesë ndaj dy mjekëve të Spitalit Qendror Universitar të Traumës-Tiranë (ish- Spitali Ushtarak), përkatësisht, Sami Koçeku dhe  Alfred Gega. Sipas kësaj ankese

No Pic available
  • 2013-12-26

Me dashuri të pamatë për Visin e Malziut

26-12-2013 / Nga Ramiz Lushaj 1.Kombi nis tek dera e jote, tek kufijtë bio-pronësor të tokës tande, tek visi yt. Kjo aksiomë e përjetshme është leitmotiv edhe i morinasit e bregdrinasit, Kadri Morina. E dëshmoi publikisht, si përherë, edhe