Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtria

Meta: total 1000 / total_found 13003 / time 0.006 / keyword[0] ushtria / docs[0] 13003 / hits[0] 17702 /
Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie
  • 2017-06-25

Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie

Forcat ajrore të Izraelit kanë njoftuar se kanë kryer sulme brenda Sirisë në përgjigje të disa predhave artilerie që u hodhën në Golan, territor i kontestuar izraelit. Në përgjigje të sulmit me mbi 10 predha artilerie të nisura nga Siria, aeroplani i forcave ajrore izraelite goditi ven

No Pic available
  • 2017-06-25

Arrin në 148 numri i të vdekurve nga zjarri në Pakistan

Ka arritur në 148 numri i personave të vdekur në Pakistan pasi një kamion cisternë u përmbys në një autostradë, në jugperëndim të qytetit Multan. Personat ishin duke u munduar të merrnin karburantet nga rrjedhjet e kamionit. Policia u mundua që të lokalizojë vendin pas incidentit kur

No Pic available
  • 2017-06-23

Mungesa e Qeverisë, shtyn formimin e ushtrisë

Formimi i ushtrisë së Kosovës tash e disa vite ka mbetur peng i Listës Serbe, kjo për faktin për votimin e saj duhen edhe votat e minoriteteve në Parlamentin e Kosovës. Por, ushtria mund të mbetet peng tashmë edhe i mos krijimit të institucioneve Kosovës. Ish deputeti i LDK-së, njëher

No Pic available
  • 2017-06-23

Familja është vrarë, 1 vjeçari disa ditë pa ngrënë. Momenti i dhimbshëm

Kjo video e dhimbshme tregon momentin kur një fëmijë i uritur është shpëtuar nga një shkollë e bombarduar në Mosul të Irakut. Ai ka mbijetuar për ditë krejt i vetëm.  Ushtarakët irakianë pastrojnë fëmijën 1 vjeçar, nëna e të cilit besohet të jetë vrarë në betejën e vaz

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta

No Pic available
  • 2017-06-21

Bruksel, ushtria qëllon një burrë me eksploziv në brez në stacionin qendror

Një burrë ka shkaktuar një shpërthim të vogël në stacionin qendror të Brukselit, i tha BBC-së, një zëdhënës i policisë federale belge. Njeriu u qëllua nga ushtarët brenda stacionit dhe askush tjetër nuk besohet të jetë  i plagosur. Policia thotë se situata është nën kontr

No Pic available
  • 2017-06-21

Bundestagu gjerman vulos përfundimisht vendimin për bazën ajrore në Turqi

Bundestagu gjerman ka votuar për miratimin e vendimit të qeverisë gjermane për transferimin e trupave të saj ushtarake nga baza ajrore turke Incirlik në drejtim të Jordanisë, pas tensioneve me Ankaranë. Nga 569 ligjvënës në Bundestag, 461 prej tyre votuan pro transferimit të mërkurën.